5 Sporcu Milli Takıma Çağrıldı

2019 yılında Trabzon’da yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye finallerinde Şanlıurfa’yı Temsil ederek karşılaştığı Kahramanmaraş HSK’yi 4-2 yenerek Türkiye şampiyonu olan Suruç Gençlik Spor Salon Hokey takımında yer alan 5 sporcu Milli Takıma çağrıldı.
Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’ın destek verdiği Şampiyon takımın Kulüp Başkanı antrenör, sporcuları ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir Aktaş’ı makamında ziyâret ederek desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.
Sporcuların sadece Suruç ilçesini değil bölgeyi temsil ettiğini belirten Aktaş “Sporcularımız Şampiyonluğun rehavetine kapılmadılar ve daha çok çalışarak ilçemizI Milli Takımda temsil etmeye yolunda önemli bir başarıya imza attılar sporcularımızı, yönetim ve teknik heyeti tebrik ediyorum”dedi.
İnanmanın başarmanın yarısı olduğuna dikkat çeken Aktaş “İlçemizde spora ve sporcuya desteğimiz sürecek” dedi. Göreve geldiklerinde ilçede sportif faaliyetlerin yapılabilmesi için spor sahalarının ve alanlarının yetersiz olduğunu tespit ettiklerini belirten Aktaş “Kısa surede kullanılmaz durumdaki spor salonumuzu tüm salon sporlarına hizmet vermesi amacıyla baştan aşağı yeniledik hayırlı uğurlu olsun ” dedi.
Suruç’u Milli Takım kodrosunda da temsil edecekleri için büyük gurur duyduklarını belirten Kulüp Başkanı Mustafa Yüksel ise ” Sayın Kaymakamımıza bizlere vermiş oldukları desteklerden dolayı sonsuz teşekkür ediyoruz. Bugünden itibaren Milli Takım U19 Erkekler Aday Kadro 1.Hazırlık Kampına takımımızdan 5 sporcumuz davet edildi. Suruç’ta ilk defa klubümüzün sporcuları Milli takımımıza katılma başarısı gösterdiler emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz “dedi.
Milli Takım U19 Erkekler Aday Kadro 1.Hazırlık Kampına davet edilen 4 sporcunun isimleri şöyle:
Ali Doğan, Burhan Polat, Nasır Koştı, Sekan Uçar, Ahmet Çelikten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir