Adana ve Mersin’deki HDP Binalarına saldırı protesto edildi

uruç’ ta basın açıklaması. Mersin ve adana’ da hdp’ ye bombalı saldırılar kitlesel olarak kınandı.
Suruç HDP ilçe seçim bürosu ününde bir araya gelen yüzlerce kişi tarafında kınandı. Suruç HDPveDBP ilçe yöneticileri, Suruç belediye eş başkanı Orhan şansal, Zuhal ekmez, belediye meclis öyleleri Urfa HDP milletvekili adayı Ayşe doğan ve çok sayıda kişinin katılımıyla Suruç HDP ilçe eş başkanı söphi Koçyiğit yaptığı açıklamada7 Haziran seçimleri yaklaştıkça partimize yönelik saldırılar da artıyor. Bugüne kadar Genel Merkezimiz dâhil olmak üzere yaklaşık 60 noktada parti binalarımız, araçlarımız, üyelerimiz ve gönüllülerimiz saldırıya uğradı. Bu sabah Adana ve Mersin il binalarımıza yapılan bombalı saldırılar da işin hangi boyuta geldiğini gösteriyor. Adana il binamıza yapılan saldırıda 6 yöneticimiz ve çalışanımız yaralanmıştır.

Siyasi iktidar destekli karanlık güçler devreye sokularak partimizin gelişmesi ve seçim çalışmaları engellenmek isteniyor. Bu saldırıların siyasal sorumluluğu başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere Başbakan Davut oğlu, Bakan Yalçın Akdoğan, Efkan Ala, Süleyman Soylu ve diğer AKP Hükümeti mensuplarına aittir. Bu isimler her konuşmalarında partimizi hedef gösteren, Eş Genel Başkanlarımıza, parti yöneticilerimize ve vekil adaylarımıza hakaret eden ve iftira atan bu zihniyet bugün yeni ürünlerini Adana ve Mersin’de almıştır. Yalçın Akdoğan bizzat “HDP barajı geçmezse süper olur” ve Süleyman Soylu ise partimizi kastederek “orayı başınıza yıkarız” diyerek bu saldırıları tetiklemiştir. Biz bu zihniyeti kabul etmiyoruz ve kınıyoruz. HDP olarak provokasyonlara gelmeyeceğiz ancak bize yönelik saldırılara karşı da demokratik olarak sesimizi yükselteceğiz.

Şu bilinsin ki, hiçbir güç HDP’nin Türkiye halklarıyla buluşmasını engelleyemeyecektir. ‘Yeni Yaşam’ ve ‘Büyük İnsanlık’ çağrılarımız Türkiye’nin dört bir yanında hayat bulmaya devam ediyor.

Adana ve Mersin il binalarımıza yapılan bombalı saldırıları nefretle kınıyor, sorumluların bir an önce açığa çıkarılmasını bekliyoruz. Kitle olaysız bir şekilde dağıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir