Aktaş “Öğretmenler pandemi sürecinde de fedakarca görev yapmıştır”

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş, Tüm dünyada sağlık tehdidi olarak devam eden pandemi sürecinde de öğretmenlerin sorumluluğunun bir kat daha artmış olduğunu söyledi.
Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş yayınladığı mesajda; “Hiç şüphesizki ; Öğretmenlik, dünyada en çok sorumluluk üstlenilen, en kutsal mesleklerden bir tanesidir. Daha Güçlü Bir Türkiye hedefleriyle ilerleyen devletimiz maalesef dünyayı da etkisi altına alan COVİD 19 Corona virüsü nedeniyle uzaktan eğitime başlamak zorunda kalmış ama yüreği şefkat, aklı hür ve bilgiyle donatılmış öğretmenlerimiz uzaktan eğitimde dahi geleceğimizin teminatı evlatlarımızı en iyi şekilde eğitmek için çalışmaya devam etmiştir.
Öğretmenler bir toplumun aklı ve kalbidir. Toplumu kucaklayan, erdmeli ve ahlaklı nesillerin yetişmesi, öğretmenlerimizin üstün gayreti ve başarısıyla mümkündür.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm dünyada sağlık tehdidi olarak devam eden pandemi sürecinde de başta ilçemizde olmak üzere çocuklarımız için fedakarca görev yapan öğretmenlerimize görevlerinde başarılar diliyorum. Baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk‘ü ve aramızdan ayrılan öğretmenlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm Öğretmenlerimizin ” 24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlu olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir