Aktaş, SSPE Hastası olan Adil’i evinde ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Corona Virüs önlemleri kapsamında başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem ” kampanyasına destek çığ gibi devam ederken en anlamlı desteklerden biri Suruç ilçesinden geldi.
6 yaşında Ana sınıfına giderken geçirdigi hastalık sebebiyle iki ayda SSPE hastalığına yakalan ve iki yıldır yatalak olan 8 yaşındaki Adil Boğaakça Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’a Sosyal Medya üzerinden küçük kardeşi 6 yaşındaki Enes Boğaakca aracılığıyla ulaşarak ilaç almak için biriktirdigi kumbarasında bulunan 120 tl parayı ” Biz Bize Yeteriz Turkiyem ” kampanyasına bağışlamak istediğini belirtti.
Küçük Adil’in bu anlamlı ve duyarlı haraketi karşısında duygulanan Aktaş yetkililere harekete geçilmesi talimatını verdi.
Küçük Adile teşekkür eden Başkan Aktaş Adil’in duyarlı hareketinden dolayı tesekkür etti ve çok sevdiği tuttuğu takım olan üzerinde ” ADİL BOĞAAKÇA ” yazılı Fenerbahçe forması hediye etti.
Kücük Adil’i ziyaret eden Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada ” Birlik ve Beraberliğe ne kadar ihtiyaç duyduğumuzun bir örneğidir yatalak olan Adil kardeşimizin bu duyarlı davranışı. Herkese örnek olmasını diliyorum Adil’i gözlerinden öpüyor allah şifa versin” dedi.
Baba Fevzi Boğaakça ise” Allah devletimizden razı olsun hiçbir talebimiz yok Başkanımıza özellikle teşekkür ediyorum oğlum iyi olsun dualarınızı esirgemeyin yeter ” dedi.
SSPE hastalığı Subakut sklerozan panensefalit (SSPE), santral sinir sisteminde kızamık virüsü ile oluşan ilerleyici, virüs enfeksiyonudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir