Aktaş, Tahliye kanalları ve içme suyu inşaatında incelemelerde bulundu

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş, DSİ 151. Şube Müdürü Kadir İslamoğlu ve beraberindeki heyet ile birlikte Suruç ilçesinde yapımı devam eden projelerde incelemelerde bulundu.
DSİ’nin Suruç’ta hizmet hamlesine devam ettiğini belirten Başkan V.Aktaş” 58 adet köyü kapsayacak şekilde 38000 hektar alanın toplulaştırılması, 207 053,81 m uzunluğunda tahliye kanalı, Şanlıurfa ve Suruç Ovaları Tahliye Kanalı Açılması ve Sanat Yapıları 1. Kısım’’ işinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.”dedi.
Tahliye kanallarının açılması ile birlikte ise taban suyu düşüreleceğini belirten Başkan V. Aktaş; “Tahliye kanallari ile Tarım arazilerindeki tuzlanma önlenecek ve tarımsal verimlilik artırılacaktır. Artan tarımsal verim ile birlikte yöre halkı ekonomik değeri yüksek ürünler üretmeye devam edecektir. Ayrıca tahliye kanallarının açılmasıyla yağışlı mevsimlerde yöre çiftçimizi mağdur eden sel ve taşkınların önüne geçilecektir hayırlı uğurlu olsun ” dedi.
Hava şartları nasıl olursa olsun her fırsatta özellikle kırsal kesimde yaşayan vatandaşları sık sık ziyaret ettiklerini belirten Aktaş “Çok şükür bölgemize yağan yağmur başta çiftçimiz olmak üzere hepimizin yüzünü güldürdü, ancak yağış beraberinde zaman zaman sel sularına akabinde bazı yerleşim yerlerinde olumsuzluklara neden oluyor bunu önlemek içinde tahliye kanalları açıyoruz, bu noktada vatandaşlarıma her zaman destek olmaya devletimizin tüm imkanlarını seferber etmeye devam ediyoruz. Unutmayalım ki vatandaşımızın her zaman yanındayız ” dedi.
Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş , DSİ 151.Şube Müdürü Kadir İslamoğlu ve beraberindeki heyet ile birlikte Suruç ilçesinde yapımı devam eden Suruç İçme Suyu Tesisi inşaatında da incelemelerde bulundu.
Suruç İcme Suyu inşaatının bulunduğu alanı inceleyen Aktaş ve İslamoğlu hızla devam eden çalışmalarda büyük yol katedilğini belirti.
Suruç İcme Suyu’nun bölge için önemli bir yatırım olduğuna dikkat çeken Başkan V. Aktaş ” Devletimiz önemli bir yatırımı Suruç İlçesine kazandırmak için bölgeye yatırım yapmaya, cazibe merkezi yapmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu manada ilçemizdeki bu önemli yatırımın her anını takip ediyoruz, sık sık incelemelerde bulunuyoruz. Bugünde bu önemli projenin yapımını üstlenen DSİ 151.Şube Müdürü Kadir İslamoğlu ile beraber İçme Suyu İnşaatında incelemelerde bulunduk çalışmalar hızlı bir şekilde ilerliyor ilçem adına DSİ yetkililerimize sonsuz teşekkür ediyorum ” dedi.
Çalışmaları devam eden içme suyu tesisinin 1. ve 2. etaptan oluştuğunu kaydeden Aktaş “İnsaatin tamamlanması ile 2050 yılına kadar hizmet edecek 80 bin metreküp kapasiteli arıtma tesisinin yapılması, ekipman temin montajı, personel eğitim ve tesisin işletmeye alınması sağlanacaktır. Bununla birlikte projenin tamamlanması ile bölgede Suruç ilçesi ve bağlı 25 adet kırsal mahalleye memba kalitesinde içme suyu temini sağlanacak ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir