BAŞKAN AKTAŞ “TEŞEKKÜRLER SURUÇ “…

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş Korona Virüs ( Covid-19) karşı alınan önlemler kapsamında tüm uyarıları dikkate alan ve yetkililerin çağrısına kulak veren Suruç halkına teşekkür etti.

Çin’de ortaya çıkan dünyaya yayılan korona virüsünün Türkiye’de de görülmesiyle birlikte alınan önlemler artarak devam ediyor. Son olarak bazı mekanların kapatılmasıyla ilgili alınan karar ülke genelinde olduğu gibi Suruç ilçesin’de de uygulanıyor. Vatandaşların toplu olarak bulunabileceği mekanların geçici olarak kapanmasının ardından, vatandaşlarda evde kal çağrısına uyarak cadde ve sokaklara ihtiyaç olmadığı sürece çıkmamaya çalışıyor. Bu nedenle cadde ve sokaklar boş kalan il vede camilerde de az sayıda vatanda tek başına ibadetini yapıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kaymakam ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş vatandaşlara teşekkür etti. Aktaş “Devletimizin aldığı kararla ilçemizin genelinde kıraathanelerden birçok iş yerine kadar hepsi kapalı. Devletimiz çok güzel tedbirler aldı ve Suruçlu hemşehrilerimde sağolsun bu tedbirlere uymaktalar.. Ben ilçemizde yaşayan ve alınan tedbirlere harfiyen uyan yediden yetmişe herkese ,esnaflarımıza, halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Aktaş açıklamasında ” Ayrıca bu süreçte görevini büyük bir titizlikle icra eden başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere kurumlarımızın yetkililerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.İnşallah bu hastalık biran önce bitecek ve her şey eskisi gibi normale dönecek ” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir