BAŞKAN ÇEVİK DSİ ve BÜYÜKŞEHİR YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ..

 

Suruç ilçesinde bu yılın aşırı yağışlı geçmesi nedeniyle taban suları yükselerek taşkınlara neden oldu ilçede bir çok bölge sular altında kaldı.

İlçede en büyük sıkıtıyı merkeze bağlı Mızar yolu üzerinde bulunan bölgelerdeki vatandaşlar yaşadı.Bölge üzerinde bulunan arazilerin taban suları yükselince yetersiz olan tahliye kanalları ve mevcut tahliye kanallarının temizlenmemesi birçok noktayı sular altında bıraktı.

Suruç Belediye başkanlığı konuya duyarsız kalmadı Aşırı su birikintisi nedeni ile araçların ilerlemekte vatandaşların ise yürümekte zorlandığı Mızar yolu üzerinde Suruç Belediye Eş Başkanı Hatice Çevik bölgede inceleme yaparak yetkililerden bilgi aldı vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

Bölgede bir dizi incelemelerde bulunan vatandaşların arazi sahiplerinin ve sürücülerin taleplerini dinleyen Başkan Çevik daha sonra tahliye suyunun sıkıntı yarattığı Mızar yolu üzerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Devlet Su İşleri Müdürlüğünün üst düzey yetkilileri telefon görüşmesi yaparak sorunun çözümü için gerekli girişimlerde bulundu.

Başkan Çevik burada yaptığı açıklamada ” Halkımıza hizmet etmek için çalışmaya devam ediyoruz.Tahliye kanallarının yetersizliği ve temizlenmemesi noktasında halkımızdan bir çok şikayet aldık. Mızar yolu üzeride bu sıkıntıyı yaşayan bölgelerin başında geliyor.Bu bölgede taban sularının yükselmesi bir çek yerde aşırı su birikintisine neden oluyor.Halkımızın şikayet ve talepleri bizim için önemli anında sorunun çözümü için Büyük şehir Belediye Başkanlığı ve Devlet Su İşleri Müdürlüğünün yetkileri ile görüşme yaptık sadece bu bölge için değil ilçe genelinde su taşkını nedeniyle sıkıntı yaşanan her bölge için gerek yeni tahliye kanallarının açılması gerekse mevcut tahliye kanallarının temizlenmesi konusunda taleplerimizi ilettik çözüm bekliyoruz sorunun çözümü ile alakalı titizlikle çalışıyoruz konunun takipçi olacağız halkımızın her konuda talep iste şikayet ve önerilerine kapılarımız sonuna kadar açık ” dedi.

Mızar bölgesinde bulunan esnaf ve vatandaşlar Suruç Belediye Başkanı Hatice ÇEVİK ve diğer yetkililer teşekkür ettiler. meşale gazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir