Belediye’den Bayat ekmek ve giysi toplama kutuları

İlçemizdeki ekmek israfını önüne geçmek ve bayatlayan ekmeklerin çöpe gitmesini önlemek amacıyla ” Bayat Ekmek Kutusu” ve fazla kıyafet ve elbiseleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak amacıyla proje hayata geçirildi.
Suruç Belediyesi İlçenin 15 farklı cadde ve sokağa bıraktıkları tekstil kumbarası ve Bayat ekmek kutularında toplanan bayat ekmekler hayvan barınaklarına, toplanan giyim eşyalarıda temizlenip ambalajlandıktan sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.
Suruç Belediyesi hazırladığı projeyle sosyal sorumluluğu oluşturmayı amaçladıklarını, Ekmek israfının tamamen önüne geçmek için diğer mahallelerde de uygulamaya devam edecek. Kutulara bırakılan ekmekler, görevli personeller tarafından sürekli takip edilerek toplanacak ve hayvan barınağına gönderilecek.

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kenan Aktaş, Suruç’ta ve bölgede ilk kez uygulamaya konulan “Tekstil kumbarası ve Bayat Ekmek Kutusu” projemizle 15 farklı cadde ve sokağa kumbara yerleştiriyoruz. Hemşerilerimizden ricamız kullanmadığınız kıyafet ve giyim malzemeleri ile ayakkabılarını ve Bayat ekmekleri çöpe atmayıp Bayat ekmek kutularına atıp destek olsunlar, destek veren kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum “dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir