Birecik – Halfeti yolu araç ve yaya trafiğine açıldı

Birecik İlçesi sahil yolunda meydana gelen heyelan nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliği için Birecik-Halfeti yolu araç ve yaya trafiğine kapatılmıştı, olayın ardından ilgili kurumların yaptığı etüt çalışmaları neticesinde hazırlanan proje doğrultusunda yolun güvenli hale getirilmesi için çalışma başlatılmıştı.

Birecik Kaymakamlığının talebiyle, ilgili kurumların temsilcilerinden oluşan komisyonun, 10.09.2019 tarihinde Birecik sahil yolunda yaptığı incelemeler neticesinde oluşturulan raporda, kapalı olan Birecik-Halfeti yolunun araç ve yaya trafiğine gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması suretiyle kontrollü bir şekilde açılabileceği kararlaştırıldı.

Kararın ardından Birecik sahil yoluna gerekli uyarı levhalarının monte edilmesi, ilgili kurumlarca gerekli tüm güvenlik tedbirlerinin alınması ve Birecik Kaymakamı Dr. Fatih Çelikkaya’nın incelemede bulunmasının ardından Birecik-Halfeti yolu dualar eşliğinde trafiğe açıldı.

Ancak ihaleyi alan firma ve ilgili kurumların Birecik sahil yolundaki çalışmaları devam edecek olup, dağ yamacının güvenli hale getirilmesi için yapılacak patlatma veya kaya düşme riski olan zaman dilimlerinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için risk ortadan kalkıncaya kadar yol trafiğe kapatılabilecek, yol güvenli hale geldiğinde ise tekrar trafiğe kontrollü bir şekilde açılacaktır. MEŞALE GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir