BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEDİNDEN SURUÇ GENÇLİK SPOR’A  TESİS MÜJDESİ.    

 

Suruç Gençlik Spor yönetimi  Büyükşehir  Belediye Başkanı  Nihat Çiftçi ile yaptığı  görüşme sonucunda  daha öncede yapımına karar verilen ancak bazı aksaklıklardan dolayı ertelenen Suruç Gençlik Spor Tesisinin yapılması için Başkan Çitçi tarafından talimat verildi.

İlçemiz Kanaat Önder’lerinden merhum Ali  Eroğlu tarafından Suruç Gençlik Spor’a Tesis olarak  bağışta bulunduğu  1800 metre karelik alana tesis  yapılacaktır.

Suruç Gençlik Spor Kulübü Başkanı Mustafa Yüksel;  Kulübümüz  tarihinde ilk defa spor tesisi ile tanışacak. Dışarıdan gelecek olan sporcularımıza yatak odaları, yemekhane , toplantı odası, gençlik kültür odasından oluşacak spor tesisimizin en kısa zamanda bitmesini  umut ediyoruz. Tesis talep etmemizdeki  amacımız Gençlerimizi spor’a  kanalize  edip, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır. Geçen sezon 80 civarında altyapı futbolcumuz ,20  civarında A takımında mücadele veren futbolcumuz bulunuyordu. Geçmişi başarılarla dolu kulübümüz çok kısa bir Zaman’da Suruç tarihinde ilk defa BAL ligi(Türkiye 4.ligi)nde oynama şansı yakaladı. Yine ülkemiz, ilimiz ve ilçemiz için çok çok önemli bir başarıya imza attı. Takımımızın u13 yaş gurubu 2012 yılında İspanya’nın  Barselona kentinde yapılan turnuvalarda  Dünya Şampiyonu oldu.  Yine Bölge Şampiyonu olan ve aynı Zaman’da  Şanlıurfa’yı temsil eden alternatif  spor alanı Salon Hokey  takımımız ve Kız Voleybol  takımımız var.  Butun bu spor faaliyetlerimizin devamı için kurumsallaşmamız gerektiğini ve güzel projelerle ilçemizi dışarıya güzelliklerimizle sporumuzla, ahlaklı, donanımlı gençlerimizle tanıtmamız gerektiğini düşünüyoruz. Tüm bunların gerçekleşmesi için özelikle manevi desteğe ve Kurumsallaşmaya  ihtiyacımız var.Daha önceki başarılarımızda bizlere destek olan  Eski Kaymakamımız  Aabdullah Çiftçi  ve hayırsever işadamı Fethi Şimşek’e  katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.   İlçemize geldiği günden beri onca yoğunluğun içinde gençliğe Zaman ayıran, her zaman  gençliğin yanında olan Spor’a yapılan katkıların dışında İlçemizin gelişmesinde Büyük Projelere imza atan Kaymakamımız Ferhat Sinanoğlu eski futbolcumuz, futbolumuzun  gelişmesinde en büyük katkı sahibi Milletvekilimiz  İ. Halil Yıldız gençlerin abisi Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Arslan,  eski hocamız Bedih Şapoğlu  Büyükşehir Belediyesi  İl Meclis Üyelerimiz  Necdet  Yüksel, Yakup Yıldız  ve emeği  geçen herkese   Suruç Gençlik Spor Yönetimi olarak teşekkür ediyoruz.MEŞALE GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir