Çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi

İlçe Halk Kütüphanesi ve Suruç Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğiyle yapılan “Suruç okuyor” projesi ile 2023 Ocak ayından şimdiye kadar kütüphanede en çok ödünç kitap alan okuyuculara ödül töreni yapıldı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odasının sponsorluğunda en çok kitap okuyan öğrenci 72 kitap ile Osman KENDİRCİ 1.ci, Dilvin Erva YALÇIN 61 kitap ile 2.ci, Hüseyin Metin Kılıç ise 3.cü olmustur.
Öğrencilerin hediyelerini veren Suruç Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan İsmet Demir; “Amacımız öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak. Bu kapsamda en çok kitap okuyan 3 öğrencimize hediye vereceğimi belirtmiştim. Osman Kendirci öğrencimiz 72 kitap birinci, Dilvin Erva Yalçın öğrencimiz 61 kitap okuyarak ikinci, Hüseyin Metrin Kılıç öğrencimiz de üçüncü oldu. Kendilerini tebrik ediyorum. Üzerinde emeği bulunan öğretmenlerini ve ailesini de tebrik ediyorum. Bundan sonra okuma alışkanlıklarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.” dedi.
Başkan Demir, “Çocuklarımızı kitapla buluşturmak için bundan sonra farklı projelerimiz olacaktır. Esnaf Odası olarak elimizden gelen desteği öğrencilerimize sağlamaya çalacağız. Ancak bunlar tek başına yeterli değil. Çocuklara kitap okuyun derken, onlara örnek olmamız da gerekir. öğretmenlerin ve anne-babaların da çocuklar ile birlikte kitap okumaları gerekiyor. Okuyan insan, geleceğe güvenle bakar.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir