Demirtaş, Çankaya koltuğuna halk oturacak

Cumhurbaşkanı Adayı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Topçu Meydanında Urfalılara seslendi. Demirtaş ‘‘Mesele koltuk değil. Koltuk bize hırsızlık ve gaspla gelecekse lanet olsun o koltuğa’’ dedi.
Topçu Meydanında yaptığı konuşmada özgürlük ve kardeşliğe vurgu yapan Cumhurbaşkanı Adayı Demirtaş ‘‘Arap, Arap olarak, Kürt, Kürt olarak yaşasın’’ dedi. Köşk için aday modelini anlatan Demirtaş ‘‘Öyle bir cumhurbaşkanı olsun ki orada; önüne taşeron yasası geldiğinde veto etsin.Sendikasızlaştırma yasası geldiğinde ben veto edeyim. Öyle bir cumhurbaşkanı olsun’’ şeklinde konuştu.
Demirtaş, ‘‘24 milyon işçi var bu ülkede. Bunların sadece ve sadece 1 milyonu sendikalıdır. Bu 24 milyon işçinin sadece 11 milyonu sosyal güvenlik kapmasında. Geriye kalan 13 milyon kayıt dışı, sosyal sigortasız çalışıyor. Bir çoğu asgari ücret ya da onun altında çalışıyor’’ ifadelerine yer verdi.
Soma madeninin sahibinin İstanbul’da gökdelenleri olduğunu belirten Demirtaş ‘‘O işçilerin oksijen maskesi bile yok. Devletin başında halkın adamı olsaydı bunlar olmazdı. Eğer Çankaya’da halkın gerçek temsilcisi olsaydı, 34 kardeşimiz Roboski’de katledildikten sonra Genelkurmay Başkanına teşekkür edermiydi’’ diye sordu.
Cumhurbaşkanı Adayı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Demirtaş ‘‘Servetin, malın, mülkün ne kadardır açıkla’’ dedi.

GÖZÜMÜN ÜSTÜNDE KAŞ ADAYIMIZ DEMİRTAŞ

HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş bugün Şanlıurfa’da halka seslendi. Düzenlenen mitinglerde açılan pankartlar görenleri tebessüm ettirdi. Mitingde; “ Ben senin Cumhurbaşkanı olabilme ihtimalini sevdim Heval – Ekmek için Ekmelettin, makarna için Tayyip, Kaçak çay için Selehattin – Gözümün üstünde kaş adayımız Demirtaş – Bağlamadan önce kalbimizi çaldın Demirtaş” yazılı pankartlar açıldı.

Ayrıca mitingde bir vatandaş ayakkabısını çıkartarak Demirtaş’a gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir