Düğünlerde Siyasi içerikli Türkü yasak

Suruç’ta  düğünlerde şarkı söyleyen müzik gruplarına  Tebliğat
Suruç’ta düğünlerde şarkı söyleyen Müzik gruplarına Tem Buro Amirliğince  gönderilen tebliğata, Siyasi içerikli, Terör  örgütlerini ve  üyelerini öven  türküleri okuyan müzik grupları hakkında terör örgütü propagandası yapmakla suçlanacakları şeklinde uyarıda  bulundu.

Suruç’ta  düğün sezonunun başlamasıyla birlikte bu alandan geçimini sağlayan  bir çok  müzik grubuna giden  Tem Buro Müdürlüğünce gönderilen tebliğat yazısıyla uyarılarda bulundu.

Müzisyen gruplara gönderilen tebliğata; Tem Buro  Amirliği görevlerince   yapılan araştırma ve çalışmalarında Suruç ilçesinde yapılan düğünlerde Müzik çalan müzisyenlerin siyasi içerikli bölücü silahlı terör örgütlerini ve üyelerini övücü sözlü ve sesli olarak müzik çaldıkları ve söyledikleri bilgileri elde edilmiştir.

Bu bağlamda Suruç ilçesinde  düğünlerde müzik çalan müzisyenler  ilçe emniyet müdürlüğü  hizmet binasına çağrılarak düğünlerde  hiç bir süretle siyasi içerikli bölücü silahlı terör örgütlerini ve üyelerini övücü sözlü ve sesli olarak müzik çalmayacakları ve söylemeyeceklerini akis takdirde haklarında Terör Örgütünün Propagandası yapmaktan işlem yapılacağının sorumluluğunu aldıklarını imza karşılığında tebellüğ edilmiştir. denildi.  Meşale15591395_1214255761995638_5145551043698006985_o

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir