Emniyet’ten halka broşürlü bilgilendirme

Son zamanlarda sıklıkla ülke gündemini meşgul eden ve binlerce genci ailesinden ayıran konu yine uyuşturucu ve tacirleri.
Suruç ilçesinde bu konuya duyarsız kalmayan Suruç Emniyet Müdürü “Gökhan BALABAN” Farkındalık oluşturarak bizzat polis memurlarımızın vatandaşlarımızla buluşup hem konu hakkında bilgilendirme yapıp hem de vatandaşlara hazırlanan broşürler dağıttı. Sıcak sohbetleri ve yakından bilgi vermelerine tanık olan Ahmet Özberk vatandaşımız, Kaymakamımız Kenan Aktaş ve Suruç Emniyet Müdürümüzün bu uygulaması çok yerinde ve çok memnun olduğunu belirtti. Emniyet müdürüne ve bu projeye destek veren emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.
Öte yandan vatandaşların da bu konunun hassas olduğunu, gündeme gelmesi, devletimizin bu sorunu yakından takip etmesi taktir edici.
“Suruçta, ve tüm Türkiye’de olduğu gibi gerekli tedbirleri alan Emniyet Müdürlüğünün, bu konuda hassas olduğunu, uyuşturucu tacirlerine geçit verilmeyeceğini belirti.
Özelikle gençlerin uyuşturucu kullanmamaları ve bu tuzaklara gelmemeleri, hem ruhsal açıdan, hem de maddi ve manevi kayıpların çok ağır olacağını belirti.”

Suruç olarak yine gerekli mercilerin yanında en büyük işin yine ailelere ve gençlere düştüğünü unutmamak gerekir. Gençlerin sorunlarını dışarıda değil, aileleriyle paylaşmaları gerek, ailelerin de gençleri dinlemesi birlikte çözüm bulmaları lazım. Gerek duyulduğunda devlet kurumlarından yardım istenebilir. dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir