ESKİ BELEDİYE BİNASINDA SİLAH VE BOMBA ELE GEÇTİ

SURİYE’nin Kobani kentinde IŞİD militanları ile ÖSO ve peşmergenin desteklediği YPG güçleri arasındaki çatışmalar, 79’uncu gününde de devam etti. Suruç’un Aligör Mahallesi ile Şanlıurfamerkezinde ise polis ve Jandarma eşliğinde operasyon düzenlendi. 

Kobani’yi ele geçirmek isteyen IŞİD ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar 79’uncu gününde devam etti.  Kentin doğu kısmındaki Sukul Hal bölgesinde süren çatışmalarda sık sık havan ve roketlerin ateşlendiği görüldü. Ağır silahlarla çatışmaların sürdüğü Kobani semalarında ise savaş uçakları keşif uçuşu yaptı.

ESKİ BELEDİYE BİNASINDA SİLAH VE BOMBA ELE GEÇTİ

Öte yandan dün gece Suruç’un Aligör Mahallesi’nde, IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırısını bahane eden bazı kişiler gösteri düzenledi ve kendilerine engel olmaya çalışan jandarmaya taş ve molotof kokteyli attı. Jandarmanın da biber gazı ve basınçlı suyla müdahalesi ile sonlandırılan gösterinin ardından Aligör Mahallesi’ndeki eski belediye binasında silah bulunduğu ihbarı yapıldı.

Bu ihbarın ardından harekete geçen jandarma ve polis, savcılık kararıyla eski Aligör Belde Belediyesi binasına operasyon düzenledi. Büyükşehir yasasıyla kapatılan eski belediye binasında da yapılan aramalarda 3 tüfek, 18 el bombası, 25 fişek, 27 tabanca kurşunu, 207 kamuflaj, 31 ayakkabı, bomba yapımında kullanılan çeşitli malzemeler ele geçirildi, Mahmut U. adlı şüpheli gözaltına alındı.

ÇİFTLİK EVİNE OPERASYON

Gece ayrıca kent merkezindeki Devteşti Mahallesi’ndeki bir çiftlik evine düzenlenen baskında ise, 6 yaralı YPG’li ile 3 refakatçi ve bir ev sahibi 10 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüpheliler,sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak için Terörle Mücadele Şubesi’ne götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir