Eski Devlet Hastanesi Eğitime Kazandırılıyor

Eski Devlet Hastanesi olarak hizmet veren binanin şu andaki fiziki durumundan dolayi Suruc Kaymakamlığına ve Suruc Belediye Baskanligina sözlu ve yazili bir çok şikayet ulaştırıldi. Şikayetleri dikkate alan İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kenan Aktaş, Eski  Devlet Hastanenin Eğitime kazandırılması konusunda İlçe Milli Eğitim M üdürlüğüne devir işlemleri tamamlandı.

Aktas yaptigi aciklamada eski hastanenin okul ve Egitim Merkezi olarak faaliyet gosterecegini belirtti.

Aktas aciklamasinda “Konunun uzerinde hassasiyetle durmaktayiz , Milli Emlak Mudurlugune ait olan bina Suruc Ilce Milli Egitim Mudurlugumuze tahsis edildi. Tahsis edilmesinin akabinde hastane ile ilgili İl Milli eğitim müdürlüğünden ilgili ekipler gelerek incelemeler yapilmiş olup gerekli rapor hazırlanmistir.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne devr edilen Hastanenin  Okula dönüştürülmesiyle İlgili  Açıklamalarda bulunanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir, Eski devlet hastanesinin Poliklinik bölümü Ortaokul , Acil bölümü zihinsel özürlü öğrencilerimiz için Okul Özel Eğitim merkezi olarak faaliyet vermesi planlanıyor. eski hastanede depreme dayanıklılık testi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile gerekli yazışmaları yapilarak sürecin tamamlanmasını beklenmekteyiz. Binayi metruk halinde kurtaracagiz cocuklarimiza guzel bir egitim yuvasi kazandiracagiz halkimizin da bu konuda sabirli olmasini istiyoruz “dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir