Eski Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici Gözaltına Alındı

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabahın erken saatlerinde HDP’ye yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi.

 

İL VE İLÇE BİNALARINA BASKIN YAPILDI

Habertürk’te yer alan habere göre HDP il başkanlığı binasına giren polis ekipleri arama yapıyor. Yapılan operasyonlarda aralarında HDP il başkanı Aysel Güzel’in de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

Çok sayıda adrese yapılan baskınlarda aramalar devam ediyor.

 

ANKARA’DA HDP ŞANLIURFA ESKİ MİLLETVEKİLİ GÖZALTINA ALINDI

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yürütülen bir soruşturma kapsamında, bazı adreslere operasyon düzenledi. Aralarında HDP Ankara İl Başkanı İbrahim Binici, Mamak İlçe Başkanı ile bazı il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 17 kişiyi gözaltına alındı. Şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Binici, TBMM  23 ve 24’üncü dönem Şanlıurfa milletvekilliği yaptı.

 

ADANA’DA 25 KİŞİ GÖZALTINDA

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Teröre Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK üyesi oldukları ve örgüt propagandası yaptıkları iddia edilen şüphelilere yönelik operasyon düzenledi.

Adana merkez ilçeleriyle Ceyhan ilçesinde değişik adreslere eş zamanlı düzenlenen operasyonda, aralarında HDP Adana İl Başkanı Hüseyin Beyaz, HDP merkez ilçe ve Ceyhan ilçe başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle mahalle temsilcilerinin bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı.

 

MANİSA’DAKİ OPERASYONDA DA 5 HDP’Lİ  GÖZALTINDA

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, Manisa’da terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik daha önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında HDP Manisa İl Başkanı A.E, HDP Salihli İlçe Başkanı A.M. ve A.D, A.O. ve M.B. gözaltına alındı.

 

MERSİN’DE 51 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Mersin’de HDP İl ve ilçe yöneticilerinin de aralarında olduğu 51 kişi gözaltına alındı.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, haklarında gözaltı kararı verilen şüphelilerin yakalanması için Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri bazı adreslere operasyon düzenledi.

Operasyonda aralarında HDP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 51 kişi gözaltına alındı.

Öte yandan, soruşturma kapsamında HDP’li Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk ile HDP Mersin İl Başkanı Sadun Doğan’ın de arasında olduğu bazı isimlerin de arandığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir