FAKİR AİLELERE KIRTASİYE YARDIMI

 

Kimse Yok Mu Dermeği Şanlıurfa Şubesi Kurban bayramının ardından kırtasiye yardımlarına başladı. Okulların açılması ve kurban bayramının peş peşe gelmesi aileleri zor durumda bıraktı. Kurban bayramı sonrası kırtasiyecilere ve yardım kuruluşlarına akın eden aileler, çocuklarının okul ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılaması gerekiyordu.

Bu sebeple Kimse Yok Mu Şanlıurfa şubesi de kırtasiye yardımlarını hızlı bir şekilde ulaştırmaya çalıştı. Konu ile ilgili açıklama yapan Şube Müdürü Fevzi Şahin; Daha önceden belirlediğimiz 150 ihtiyaç sahibi ailemiz vardı. Bayramdan önce kurban gündemi yoğun olduğundan yardımlarımızı bayram sonrasına bıraktık. Gelen ailelerin çocuklarına eklimizde olan kırtasiyelerden eşit şekilde dağıtmaya başladık. Aileleri telefonla dernek merkezimizde davet ederek ihtiyaçlarını karşıladık. Yardımseverlerimize teşekkür ederiz. Aileleri mutlu etmek özellikle çocukları sevindirmek çok güzel.” dedi.

Yardım alan ihtiyaç sahibi A.Aslan “ Kimse yok Mu Dermeğine çok teşekkür ederim. Geçen sene de buradan kırtasiye yardım aldım. Ben dul bir kadınım kırtasiye almak çok ağır oluyor. Birçok ihtiyaçlar yanında çocukların okul ihtiyaçları bütçeyi sarsıyor. Dört çocuk okula gidiyor. Listeyi çocuklara getiriyor, gerçekten yetiştirmekte zorluk çekiyoruz.Yardım herkesten Allah razı olsun “dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir