Geleceği yazan kadınlar projesi Şanlıurfa’da finale yaklaştı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell işbirliğinde yürütülen Geleceği Yazan Kadınlar Projesi Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 24 ilde final yapıyor.

Projenin il finalleri kapsamında Şanlıurfa’da, gruplar sunumlarını yaptı. Bu kapsamda proje sunumunu gerçekleştiren girişimcilere “Geleceği Yazan Kadınlar Projesi Katılım Belgesi” verildi. Yapılacak jüri puanlamaları sonucunda illerin en iyi projeleri belirlenecek ve başarılı olan projeler 2 Kasım 2019 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek yarı finale katılmaya hak kazanacak.

Kadınların yazılım konusunda ve mobil teknolojileri tanıyıp girişimcilikte öne geçebilmelerinin sağlanmasının amaçlandığı projenin, il finalleri sunumu ve jüri puanlamaları; Şanlıurfa’da, Şanlıurfa Ticaret Sanayi Odası’nda Ankara’da TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde, Bursa’da Bursa Teknik Üniversitesi’nde, Antalya’da Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Elazığ’da Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Gaziantep’te, Gaziantep Sanayi Odası’nda, Erzurum’da Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Hatay’da İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Kütahya’da Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Mardin’de Mardin Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Mersin’de Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Muğla’da Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Ordu’da Ordu Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Sakarya’da Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Samsun’da Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Tekirdağ’da Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Trabzon’da Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Diyarbakır’da Diyarbakır Ticaret Borsası’nda, Kırklareli’nde Kırklareli Ticaret Borsası’nda, İzmir’de İzmir Ticaret Borsası’nda, Eskişehir’de Eskişehir Ticaret Odası’nda, Kayseri’de Kayseri Ticaret Odası’nda, Konya’da Konya Ticaret Odası’nda ve İstanbul’da Turkcell Küçükyalı’da gerçekleştirildi.

Projeyle, Yazılım çağı, Endüstri 4.0 ve teknolojiden geri kalmak istemeyen kadın girişimcilere yönelik başlatılan, “Geleceği Yazan Kadınlar” projesi çerçevesinde ortaya çıkan projeler arasında sağlıktan turizme, sosyal hizmetlerden iş yönetimine, finanstan eğitim ve güvenliğe kadar birçok farklı fikir yer alıyor.

TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu ve Güneydoğu Anadolu Kadın Girişimciler Bölge Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı, yaptığı değerlendirmede, Günlük hayatımızda mobil uygulamaların sağladığı kolaylıklar artık yadsınamaz boyuta geldi. Bu projeye katılan arkadaşlarımız, Android telefonlarda uygulanacak yazılım kodlamaları konusunda eğitimler aldılar. Eğitimler sonucunda gruplar oluşturularak ekipler halinde belirli bir ihtiyaç analizine göre kodlamalar yazılarak projeler hazırlandı. Bugün de Şanlıurfa’da finalistleri belirlemek için bir araya geldik. Şanlıurfa İl finali jürisi olarak Mentor Yazılım Mühendisi Mesut Altınyaprak ve Turkell Teknik Ürün Geliştiricisi Metin Şahin’in ile birlikte Sunumları izledik. Kızlarımız güzel projelere imza atmışlar. Buradan seçilecek finalist İstanbul’da ilimizi temsil edecek. Ülkemiz genelinde ortaya çıkacak projeler sonucunda ülkemizde iş hayatına yeni iş kadınları kazandırılacak. Sunumların ardından katılımcılara sertifikaları verdik. İl sonuçları, 17.10.2019 tarihinde Turkcell tarafından açıklanacak. Ardından il finalistleri, 05 ve 06 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak Yarı final ve Final sunumlarıyla birinci olmak için yarışacak. Projenin Şanlıurfa ayağında emeği geçen bütün kurul üyelerimize, eğitmenlerimize ve tüm katılımcı kızlarımıza teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” diye konuştu. MEŞALE GAZETESİResim önizlemesiResim önizlemesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir