Gençlik Merkeziyle Gençler Yüzme Öğreniyor

Suruç Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ramazan Bulut, boğulmaların önüne geçmek için herkese yüzme öğretmeye gayret edeceklerini söyledi.

Bulut, Suruç Gençlik Merkezi Yüzme Havuzu’nda 5-16 yaş grubu yüzme öğrenmek isteyen birinci etap öğrencilerle bir araya gelerek bazı öğrencilerle sohbet etti ve minik öğrencileri havuza bırakarak ilk kulaç atmalarını izledi.

Velilerin büyük ilgi gösterdiği, yüzme kursunda mnikler antrenörler ve eğitci eşliğinde ilk kulaçları atmaya başladılar. Bulut “Bugün acemi kursunu başlattık. İlçe Kaymakamımız ve Belediyemiz destekleriyle öğrenci kayıtlarını alan Merkezimizde Deneyimli antrenörler sayesinde boğulmaların önüne geçmek için herkese yüzme öğretmeye gayret edeceğiz  Sporcu ve halkın sağlığı bizim için her zaman ön plandadır. Yüzme, küçük yaşlarda öğrenilmesi gereken bir spor dalıdır.  Bugün suyla tanışan ve kursa katılan öğrencilere, onlara emek verecek antrenörlere ve çocuklarını spora yönlendiren velilere teşekkür ederim. Spor yapan çocuklar sağlıklı ve zeki olur. Yeni çevre ve dostluklar edinir.” MEŞALE GAZETESİ

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir