GÜNEŞ’ten“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı

GÜNEŞ’ten“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sayın İbrahim GÜNEŞ’in “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı

Devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü ile milli birlik ve beraberliğimizi parçalamaya yönelen 15 Temmuz hain darbe girişiminin milletin iradesi ve kararlılığı ile akamete uğratılışının 7. yılına ulaşmanın haklı onur ve gururunu yaşıyoruz.
FETÖ/PDY terör örgütü tarafından planlanan ve hayata geçirilmeye çalışılan bu hain darbe girişimine, aziz milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde tek yürek olarak karşı durmuş, darbecileri ve azmettiricilerini akamete uğratmıştır. Bu milletin aziz evlatları tıpkı Çanakkale’de, Dumlupınar’da, İstiklal harbinde olduğu gibi, vatanını elinde bayrak göğsünde iman ile topyekûn savunmuştur. 15 Temmuz gecesi ismini bilmediğimiz milyonlarca kahraman Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara inerek güvenlik güçlerimizin yanında yer almış, vatanı her ne pahasına olursa olsun koruyacağını, yeri geldiğinde bir kez daha vatan, bayrak, millet, ezan için tereddüt etmeden şehit olabileceğini göstermiştir.
Günler ve geceler boyunca tuttukları demokrasi nöbetleri ile Ülkesine, Devletine, Anayasal düzene bağlılığından ve özgürlüğünden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz darbe girişimine karşı canlarını veren şehitlerimiz başta olmak üzere bu aziz vatan için canını feda eden tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor; gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, aziz milletimizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir