HUSÜMET BARIŞLA NOKTALANDI

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi Yegen köyünde Özdemir ve Yavuz aileleri arasında yaşanan olayda 1 kişi ölmüştü. aileler arasında husümeti sonlandırmak için araya giren İlçenin kanaat önderlerinden  Abdulkadir Yahlizade  ve Murat yahlizade  aileleri barışamaya ikna etti.

2016 yılında Yegen köyünden Özdemir ve Yavuz aileleri  arasında meydana olayda bir kişinin ölümüyle devam eden hüsümet İlçenin kanaat önderlerinden Yahlizade ailesinden   Abdulkadir Yahlizade  ve Murat Yahliza’nin araya girmesiyle barıştırılan ailelerin barış yemeğine ilçenin ileri gelenleri,  Sivil Toplum Örgitleri ve İlçe Kaymakamı Tarık Açıkgöz katıldı.

Barış Yemeğinde Açıklamalarda bulununan  Arabulucu ve İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Yahlizade; Bu barışının bölge için örnek olması temennisinde bulunarak, aralarında husumet bulunan ailelere de seslenerek, “Biran önce aralarındaki kin ve nefreti atsınlar. Kalplerine sevgi, muhabbet ve rahmet tohumları eksinler. Bu barışta emeği geçen ve davetimizi kabul edip buraya gelen tüm misafirlere de ayrıca teşekkür ediyorum. Allah Müslümanların yar ve yardımcısı olsun.” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir