ilçemize Yeni Kaymakam Atandı

Kaymakam ve vali yardımcılarının görev yerlerinin değiştirilmesine ilişkin Mülki İdare Amirleri Atama ve Yer Değiştirmesi Kararnamesi, Resmi Gazete’nin  yayımlandı. Kararnameye göre, 616 mülki idare amirinin görev yerinde değişiklik yapıldı.

Kararname ile 396 ilçe kaymakamı ile 106 vali yardımcısının yeri değiştirilirken, 75 kaymakam ve vali yardımcısı il hukuk müşaviri olarak görevlendirildi. Ayrıca 30 kaymakam ve vali yardımcısı bakanlık merkez birimlerinde görevlendirildi, 9 mülki idare amiri de diğer görevlere atandı. Kararname haricinde yapılan atamalarla ise 12 mülki idare amirinin bakanlık bünyesindeki görev yeri değiştirildi.

İlçemiz Kaymakamı Abdullah Çiftçi’nin Bursa Yenişehir Kaymakamlığına atanmasıyla boşalan Kaymakamlık Makamına Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz Vekalet ediyordu.  yayımlanan Vali ve Kaymakamlıklar kararnamesiyle Malatya İli Kale İlçesi Kaymakamı  Ferhat Sinanoğlu atandı. İlçemize yeni atanan Kaymakamın bu günlerde göreve başlaması bekleniyor.

Ferhat SİNANOĞLU KİMDİR:

1983 yılında Mardin’de doğdu. 2000 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimine başladı.2004 yılında Onur listesine girerek lisans eğitimini tamamlayan Ferhat SİNANOĞLU aynı yıl açılan Kaymakam adaylığı sınavını birincilikle kazanarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı.Mardin Kaymakam adayı olarak Kızıltepe ilçesinde Kaymakam Refikliği,Mardin Dargeçit ,Midyat ve Ömerli İlçeleri ile Mardin Belediyesi ve Sakarya Taraklı ve Pamukova ilçeleri ile Adapazarı Büyükşehir Belediyesinde Mülkiye Teftiş stajını tamamladı.Osmaniye Hasanbeyli ve Sumbas ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu.  Yurtdışı stajı çerçevesinde bir yıl İngiltere’de dil eğitimi ve Büyük Britanya (İngiltere)’nin yönetim sistemi hakkında eğitim aldı.Kamu Diplomasisi kursu ile 92. Dönem Kaymakamlık kursunu başarıyla bitirerek 4 Nisan 2008’de Gaziantep”in Karkamış ilçesine atandı. 2011-2013 yılları arasında 19/07/2013 ve 2013/463 sayılı kararname ile Malatyanın Kale İlçesine atanan Kaymakam Ferhat SİNANOĞLU evli olup çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir