Kaymakam Aktaş; “Çiftçilerimizin her zaman yanındayız”…

Suruc Ciftcisi Kaymakam Aktas’in baskanliginda duzenlenen bilgilendirme toplantisinda cesitli konularda bilgilendirildi.Toplantida konusan Aktas “Suruc Ovasinin suyla bulusmasiyla ova yesile burundu Ulke ekomisine ve istihdama buyuk katki sagladi ” dedi.

Suruc Kaymakamlığı tarafindan Ilçe Tarım ve Orman müdürlüğünün koordinatörlüğünde Suruc Kaymakami Kenan Aktas’in baskanliginda Çiftçilerin sorunları ve çözümleri ilgili toplantı yapıldı.

Suruc Ogretmen Evinde duzenlenen toplantida il merkezinden de hibe ekibinin katilimiyla çiftçilerin Tarim Bakakanlığı tarafindan baslatilan hibe proğramından yararlanılmasının sağlanılması konularinin yani sira Sulama, Enerji , Yahsi Sulama, Tuzlulasma Hibe ve Destekleme konularinda bilgi verildi.

Toplantinin amacinin Çiftçilere daha ne kadar faydalı olabiliriz sorun ve isteklerini cozme noktasinda hangi projeleri hayata gecirebiliriz noktasinda onem arz ettigini belirten Kaymakam Aktas “2019 yılı sulama sezonu kapsamında 562 bin 950 dekar arazinin sulama suyuyla kavustugunu belirterek Suruc Ovasinin suyla bulusmasinin ardindan Ulke ekonomisine buyuk katki saglidigina dikkat cekti.

Aktas toplantida Uzun yıllar suya hasret kalan ve bu nedenle çeşitli sıkıntılar yaşayan Suruçlu çiftçiler, sulama suyu ile rahat bir nefes aldı. 2015 yılında Suruç Tüneli’nin hizmete alınması ve ovanın sulamaya başlamasıyla birlikte istihdam noktasinda ulkemize onemli katki sunmustur ancak , sulama noktasinda ciftcilerimizin bilgilendirlmesi gerekiyor bu konuda basta sahsim olmak uzere Ilce Tarim Mudurlugumuz ve diger yetkililerimiz ve ziraat muhendislerimiz ciftcilerimiz ve muhtarlarimizin hizmetindedir bu toplantilari rutin bir sekilde araliklarla surdurmeye devam edecegiz dedi.

Ciftciler ve muhtarlar ilcede yapilan bu onemli bilgilendirme toplantisinin hem ciftciler icin hemde bolge icin faydali oldugunu belirterek Kaymakam Aktas’a tesekkur ettiler.

Aktas toplantinin sonunda ciftcilerle sık sık istisarelerde bulundu onlarla hatira fotografi cekmeyi unutmadi. MEŞALE GAZETESİGörüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve iç mekan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir