KEŞKÜŞ, SURUÇLU GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ

suruç-gençlik spor merkezi suruç-gençlik spor merkezi1 suruç-gençlik spor merkezi2Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, Suruç ilçesindeki gençler ile bir araya gelerek sohbet etti.

Suruç Gençlik Merkezinde incelemelerde bulunan Müdür Keşküş, burada gençlerle zaman geçirerek geçlerin Gençlik Merkezlerindeki beklentilerini sordu.

Sınıfları tek tek dolaşan Müdür Keşküş, satranç oynayan öğrencilerin satranç eğitim düzeylerini ölçmek için gençlere sorular sordu. Satranç taşlarının işlevlerini Müdür Keşküş’e anlatan gençler satranç oynamayı çok sevdiklerini söyledi.

BAĞLAMA KURSUNA İLGİ BÜYÜK

Suruç Gençlik Merkezinin gözde kurslarından biri olan bağlama kursunu gezen Müdür Keşküş, gençlerle türkü söyledi.

Yörenin vazgeçilmez çalgı aleti olan Bağlamaya Suruçlu gençlerin ilgisinin yoğun olduğunu belirten Müdür Keşküş, bu bağlamda kursun genişletilmesi için gerekli çalışmaları yapacaklarını aktardı.Suriyeli öğrencilerinde sosyal sorumluluk projesi kapsamında Gençlik Merkezlerinden faydalanabildiğini vurgulayan Müdür Keşküş, “Biz burada her çocuğumuza hitap ediyoruz. Türk, Kürt, Arap, Ermeni ayrımı yapmadan çocuklarımızı gençlik merkezlerimizde zamanlarını dolu dolu geçirmelerini sağlıyoruz. Sadece spora bağlı kalmıyoruz çocuklarımız burada birçok kurstan faydalanabiliyor. Suriyeli kardeşlerimizde var tabi biz onları unutmuyoruz onlara ensar olmaya devam ediyoruz onlara her zaman kapılarımız açık” ifadelerini kullandı.MEŞALE GAZETESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir