Kitap Okuma Etkinliği

Bu hafta bir etkinliğe dikkatinizi çekmek istiyorum. Ben de fırsat buldukça bu tür etkinliklere katılım sağlamaya çalışırım. Etkinliğin adı: Suruç okusun, Suruç kazansın!

Etkinlik geçtiğimiz Çarşamba günü yeni Devlet Hastanesi yanında yer alan Şelale Cafe’de gerçekleştirildi.

Nedir, ne değildir, nasıldır diye merak edip ben de gidip yerinde izlemek istedim. Bu amaçla kitabımı aldım ve etkinliğe katıldım. Gayet güzel bir ortamda ve havada geçti. Yaklaşık iki saat sürdü ve sonunda önemli fikirler de dile getirildi.

Suruç gibi bir yerde bu tür çalışmaların yapılmasına sevinmemek elde değil. Özellikle 112 sağlık ekibi çalışanları, üniversite öğrencileri ve GAP Anadolu Lisesi müdür ve müdür yardımcısı ile bir grup lise öğrencisinin de katılım sağlaması etkinliği daha da güzelleştirdi.

Okuma konusunda Şanlıurfa, Türkiye geneli sıralamada ne yazık ki son sırada yani 81. sırada yer almaktadır. Temennim odur ki; bu tür faaliyetlerin Suruç’un geneline ve ardından da tüm ilimize yansımasıdır. Çünkü söz konusu bu sıralamayı ilimiz hak etmemektedir.

Belirtmiş olduğum bu ve benzeri çalışmaların başta Suruç’ta olmak üzere başarıya ulaşmasının yolu, ilçe yöneticilerinin desteğinden geçmektedir. Hiçbir kamu kurum ve kuruluşun farketmeksizin destek çıkması gerekmektedir.

Şelale Cafe’de yapılan bu etkinlikte her kesimden insanın olması en çok dikkatimi çeken konu oldu. Etkinlik sonrası katılımcılara kısa bir açıklama yapan İbrahim Akbaş (etkinliğin yürütücüsü)’ın ifade ettiği “hiçbir siyasi veya benzeri amacımız yoktur” açıklaması tam da etkinliğin ruhuna uygun bir ifade olarak kayda geçmesi gereken bir açıklama oldu.

Ben de buradan üzerime düşeni yapmak adına ilçemizdeki tüm yönetici abilerimize ve ablalarımıza bu etkinliğe destek vermelerini niyaz ediyorum. Diliyor ve umuyorum ki, her kesimden bir destek gelir ve bir proje halinde daha geniş bir kitleye ulaşılır.

Özellikle Suruçlu halkımızdan da ricam, bu tür etkinliklere aktif olarak katılım sağlamalarıdır. Değişim ancak okumayla ve birlikte düşünmekle gerçekleşir. Tüm Suruçlu hemşehri kardeşimin bu değişimde yer alması temennisiyle…

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir