Mahallelilerin Büyükşehir Tepkisi

Büyükşehir statüsüne kavuşan Şanlıurfa’da hizmet alamayan vatandaşlar isyan etti.
2 aydır pis kokudan evlerinde duramadıklarını söyleyen Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı Aligör mahallesi sakinleri;” Keşke Büyükşehir belediyesi olmasaydık.” rögarlar taşınca mahalleyi kanalizasyon suyu bastı ve ilgilenen de yok diye tepki gösterdiler.
Evlerin tuvalet ve banyolarından geri tepen lağım suları, evlerin salon ve odalarını dolduruyor. diyen Beyaz Tekçe, “Uzun süredir kanalizasyon konusunda büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Evlerimizde oturamıyoruz.
Açıkta akan kanalizasyon suyunun evlerimizin kapısına kadar gelmesi karşısında isyan edeceğiz. Kokudan duramadıklarını ve bu duruma bir çare bulunması gerektiğini söyleyen Tekçe, mahallemiz Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlandıktan sonra hizmet alamaz oldu. Şimdiye kadar belediye hizmeti görmedik. Sorun bugünlük değil, aynı sorunu 2 aydır yaşıyoruz.
Defalarca yetkililer sorunumuzu ilettik ama gelip ilgilenen yok. Mahallemizin büyükşehir belediyesine bağlanması faydamıza olmadı. Yaklaşık olarak 2 aydır lagım sularıyla mücadele etmeye çalışıyoruz. Evlerimizde oturamaz olduk.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir