Metruk binalar yıkılıyor

Suruç’ta Atıl durumda bulunan, ilçede görüntü kirliliği arz eden ve tehlike oluşturan 22 metruk bina tespit edilip yıkımına başlanıldı.
Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’ın talimatıyla Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerce ilçe genelinde yapılan çalışmalarda 22 Metruk ve kullanılmaz durumdaki binalar tespit edildi, ilk etapta 3’ünün yıkımı gerçekleştirildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş hem ilçeyi güzel bir görünüme kavuşturmak, hem de vatandaşlarımızın can güvenliği açısından tehlike arz eden eski binaları yıkmak için başlattıkları çalışmaların devam ettiğini belirtti.
Aktaş açıklamasında ” Çevre kirliliğine neden olan boş ve terk edilmiş metruk binalar ekiplerimizce tespit edilip yıkım işlemlerine başlanıldı. Yıkılmaya yüz tutmuş yapılar vatandaşlar ve çocuklar için tehlike arz ediyordu. Bu tip yapılar maalesef madde bağımlıları tarafından barınak olarak kullanılıyordu.İlçenin muhtelif yerlerindeki kullanılamayan ve tehlike arz eden görüntü kirliliği oluşturan metruk yerler için yıkım kararı aldık söz verdigimiz gibi çalışmalara başladık ” dedi.
Aktaş “Temel amacımız ilçeyi güzelleştirmek. Yıkım çalışmalarında bizlere destek veren mahalle sakinlerimize de teşekkür ediyorum ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir