Öğrenciler bize gelmiyorsa biz öğrencilere gideriz

Suruç İMKB Ortaokulu öğretmenleri Corana virüsü nedeniyle okullara verilen arada boş durmayarak, evde kalmak zorunda olan Öğrenciler için hazırlamış oldukları LGS’ye hazırlık ders çalışma programını gerek WhatsApp grubunda, gerek telefonla velilere ulaşarak, gerekse de öğrenciler evlerinde ziyaret edilerek çalışmalar takip edildi.

Yapılan çalışmalarla öğrencilerin sınav motivasyonu sürekli hazır tutulmaktadır. Bu bağlamda bu hafta uygulamaya konulan deneme programıyla pazartesi, çarşamba, cuma ve cumartesi olmak üzere haftada dört deneme yapılmakta olup (11.30-12.45 sözel -15 dakika ara-13.00- 14.20) şeklinde belirledikleri zaman diliminde tüm öğrencilerin aynı anda sınava girmeleri sağlanmaktadır. Deneme sonrasında toplanan optikler okulun optik okuyucusunda okutulduktan sonra sonuçlar öğrenci velilerine SMS ile gönderilerek öğrenci ve velilere geri dönüş sağlanmaktadır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ; “Öğrenciler bize gelemiyorsa biz öğrencilere gideriz sloganıyla gerekli önlemler aldıktan sonra öğrenciler evlerinde ziyaret edilerek deneme gerekse de kaynak kitapları öğrencilerine ulaştıran imkb ortaokulu idaresine ve öğretmenlerine bu duyarlı çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir