OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANINDAN BELEDİYEYE ÇAĞRI

Suruç Abdurrahman Şimşek Sağlık Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Enver Şimşek, Büyükşehir Belediyesine çağrıda bulunarak Okul yolunun biran önce asfaltlanması gerektiğini söyledi.

 

Başkan Şimşek, ilçemizde eğitim konusunda bir Suruçlu olarak arsa bağışında bulunduğunu ifade ederek, ilçeye modern bir sağlık lisesinin yapılmasına katkıda bulunduğunu söyledi. Özellikle Büyükşehir Belediyesinin üzerine düşen görevi yapmasını beklediğini belirten Şimşek, yıllardır hizmet veren okulumuzda birçok defa belediyeye müracaat etmemize rağmen okul yolumuz asfaltlanmadığını dile getirerek Büyükşehir Belediyesine serzenişte bulundu. Geçen günlerde Belediye ana caddeyi mahallenin bitimine kadar asfaltlayıp okula dönen 200 metrelik yolu söylememize rağmen yapmadılar.  Şimşek, İlçenin genelinde her yerin asfaltlandığını “Neden okulumuzun yolu asfaltlanmadığına bir türlü anlama veremedik, 800 öğrencini eğitim gördüğü okul yolumuzun bir an önce asfaltlanmasını talep ediyoruz. 

Yaz aylarında öğrencilerimizin tozdan, kış aylarında  ise çamurdan geçilmediğini dile getiren Şimşek, İlçenin gözde okulundan biri olan Abdurrahman Şimşek  Sağlık Lisesine asfaltsız yol yakışmadığını, üstelik sağlık adı altında eğitim veren bir okula hiç yakışmadığını dile getirdi. Çünkü öğrencilerimizin mağduriyeti ortada olup bir an önce Büyükşehir Belediyesinin bir çözüm bulup yollarımızın asfaltlanmasını bekliyoruz. Şimşek, ayrıca 4 yıldır hizmet veren okulumuzda Türk Telekom telefon ve internet altyapısı olmadığından dolayı okul idaresinin resmi yazışmalarda mağdur olduğunu da dile getirdi. MEŞALE GAZETESİ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir