PANSİYONLU OKULLARIN VE KANTİN İHALELERİNİN VALİLİK GENELGESİNE UYMASINI BEKLİYORUZ

PANSİYONLU OKULLARIN VE KANTİN İHALELERİNİN VALİLİK GENELGESİNE UYMASINI BEKLİYORUZ
Şanlıurfa Valiliği tarafından 2022 yılında tüm resmi kurumlara gönderilen genelge ile “ Doğrudan Temin usulünün genel bir ihale yönetimi olarak algılanmaması, Doğrudan temin hükümlerinden faydalanmak için yapılacak yada alınacak mal ve hizmetlerin bölünmemesi, kamu ihale kanununda belirtilen özel koşullar dışına çıkılmaması, istenen rekabet ortamının oluşturularak, kamu menfaatinin en üst seviyede sağlanması, ihalenin ilanına ilişkin hükümlerin yerine getirilerek olası iptallerin önüne geçilmesini önemle rica ederim” denilmişti.
Geçen yıl yayımlanan bu genelgeye rağmen Suruç’ta Pansiyonlu okullardan ve Kantinlerini kiraya verecek okullardan bir türlü kamu menfaatini en üst seviyede temsil eden ilanlar gönderilmemişti. Şanlıurfa’da bazı ilçelerde ise bu ihale ilanlarının resmi ilan yayınlama hakkına haiz gazetelerde yayınlandığı görülmüştü.
Diğer ilçelerde pansiyonlu okulların ihale ilanlarını (resmi ilan yayınlama hakkına haiz gazetelerde ) yerel gazetelerde yayınlanması örneklik teşkil etmiş ve bu örneklik teşkil eden durumun Suruç’ta yansımasını bu özellikle bekliyoruz. Kantinlerini kiraya verecek okullardan da aynı durumu bekliyoruz.
Geçen yıl genelgenin yayınlanmasından kısa bir zaman önce ihalelerin yapıldığı duyumlarını aldığımızdan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne şifaen söylememiz üzerine bu yıl daha dikkat edeceklerini söylemişlerdi. Şimdi söz konusu ŞANLIURFA VALİLİĞİ genelgesine binaen bu pansiyonlu okulların ve Kantinini ihaleye verecek okulların ihale ilanlarını yayınlamak üzere (resmi ilan yayınlama hakkına haiz gazetelerde ) yerel gazetelere gönderilmesi bekleniyor.
Kamu menfaatini en üst seviyede temsil eden ve yasaların verdiği haklar çerçevesinde Pansiyonlu okulların ihale ilanlarını göndermelerini bekliyoruz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir