şanlıurfa’daki suçlar 3 yılda % 55 azaldı!

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği’ne ziyarette bulunarak gazetecilerin sorunlarını dinleyerek görüş alışverişinde bulundu.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, gazetecilerin sorunları dinlemek ve görüş alışverişinde bulunmak üzere Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği’ne ziyarette bulundu. Yapılan ziyarette Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu’nu, Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak, Başbakanlık Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü Şanlıurfa İl Müdürü Erdoğan Güvel, Basın İlan Kurumu Şanlıurfa İl Müdürü Osman Bolluk ve derneğe üye gazeteciler karşıladı.

Ziyarette Şanlıurfa’daki basın çalışanlarının sorunlarına değinilirken Müdür Tipioğlu, basın ile birlikte Şanlıurfa’da ne gibi çalışmalar yapılacağına dikkat çekerek gazetecilerle istişarede bulundu.

Şanlıurfa’da yaşanan birçok sorunun çözümü noktasında emniyet ile vatandaş arasında köprü görevi gören basına teşekkür eden Müdür Tipioğlu yapılacak sosyal çalışmalarında yine basınla birlikte olacağına vurgu yaptı.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu’nun ziyaretinden dolayı çok memnun olduklarını ifade eden, Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak şunları dile getirdi;

‘’ “81 ilde faaliyet gösteren Türkiye Gazeteciler Konfederasyon üyesiyiz”

Ziyaretten dolayı Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu’na Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Cemiyeti olarak bütün basın huzurunda kendisine teşekkür ediyorum diyen Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak; “Şanlıurfa’mızda çok güzel emekleri olduğu Şanlıurfa Emniyeti gecesini gündüzünü demeden ekipleri ile birlikte eroin, esrar ile mücadelesi Şanlıurfa’mıza geldiği günden beri gecesini gündüzünü bir ettiği için Müdürümüze canı gönülden basın olarak teşekkür ediyoruz. Şanlıurfa Gazeteciler Cemiyeti 8 Federasyona bağlı aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Konfederasyon üyesiyiz. Bölgede şuanda 600 taneye yakın sarı basın kartı üyemiz var 81 ilde faaliyet gösteren Türkiye Gazeteciler Konfederasyon üyesiyiz. Şanlıurfa’da bütün ilçelerde 15 taneye yakın gazetede üyesi olan bir derneğiz. Üyelerimiz Şanlıurfa basınla uğraşan bütün kamu kurum müdürlüklerinde basınla uğraşan hem de sahada çalışan basın arkadaşlarımız derneğimize üyeler. Özelikle burada yaptığımız toplantıların amacı “Urfa için tek kalem” toplantılarını yapıyoruz amacımız Şanlıurfa. Basınıyla, emniyeti ile birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz zaman şehrimize ve ilimize daha önemli görevler yapmış oluruz ve bu yüzden Valimizle, Büyükşehir Belediyemizle, Savcımızla sıkı sıkı toplantılar yapıyoruz ve bu toplantılarda özelikle ilçeleri de topluyoruz ama bugün ilçelerimizde kimse yok ama bütün ilçelerin gazete sahiplerini de topluyoruz ve çok anlamlı oluyor. Müdürüme tekrar teşekkür ediyorum ve Şanlıurfa’da yaptığı emeklerinden dolayı da, Şanlıurfa’mıza hizmetlerinden dolayı da bizde basın olarak devamlı yanındayız” dedi.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu ise ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamasında;

“Basın Mensuplarıyla İyi Bir İlişki Kurduk”

“Bizde Şanlıurfa’da Çalışan Gazeteciler Cemiyeti ile bir arada olmaktan dolayı duyduğumuz memnuniyeti ifade ediyoruz. Özellikle göstermiş olduğunuz ev sahipliğine, misafirperverliğinize de teşekkürlerimizi ifade etmek istiyorum. Şanlıurfa’da göreve başladığımızdan beri gerçekten devletle millet arasında köprü olan kamuoyunun doğru bilgilendirme açısından çok önemli bir görev ifa eden saygı değer basın mensuplarıyla gerek yazılı gerek görsel ya da sosyal medya da vazife yapan bütün basın mensuplarıyla iyi bir ilişki kurduk. Onların da bir noktada kamu görevi ifa ettiklerini biliyoruz ve

kamunun doğru bilgilendirmesi acısında önemli olduğunu bizim denetimiz açısında, bizi doğru yolda eleştirmesi acısında önemli bir görev idrak ettiklerini biliyoruz. Burada Şanlıurfalı tüm gazeteciler gerçekten sağduyu ile vatan, millet, bayrak noktasında haberler yaptıklarını memnuniyetle dile getirdim” dedi.

“Şanlıurfa’da 9 Kalem Suçunda %60’dan Fazla Azalma”

Temel mala karşı suçların Şanlıurfa’da yüzde 60’ın üzerinde bir azalmanın olduğuna dikkat çeken Müdür Tipioğlu; “Şanlıurfa’da bizim temel görevlerimizden bir tanesi devlet ile vatandaş arasındaki güven ve irtibatı kuvvetlendirmesi. Emniyet teşkilatı olarak bütün arkadaşlarımızdan en alt rütbelisinden en üst rütbelisine kadar bütün gayretimiz vatandaşın güvenini kazanmaktır ve sokakta yaşayan insanların mal, ırz emniyetini sağlamak konusunda görev yapmaktadır. Bunu burada memnuniyetle ifade etmem gerekir ki; 2016 yılının ilk 6 ayı ile 2019 yılının ilk 6 ayı mukaddesiyle edildiğinde özelikle mala karşı işlenen suçlardan 9 kalem suç dediğimiz temel mala karşı suç var bunlar; evden hırsızlık, işten hırsızlık, oto hırsızlığı, otodan hırsızlık, yan kesicilik, dolandırıcılık, gasp türü suçlarda 2016 yılı ile 2019 yılı arasında Şanlıurfa merkezde %60’ın üzerinde bir azalmanın olduğunu memnuniyetle ifade ediyorum” diye konuştu.

“3 Yılda Şanlıurfa’da Suçlarda %55 Azalma”

Urfa genelinde de %55 azalmanın olduğunu söyleyen İl Emniyet Müdürü Tipioğlu; “Tabi bu tablonun ortaya çıkmasında emniyet teşkilatının her kademesinde bütün arkadaşlarımın, bütün kardeşlerimin üstün vazife anlayışıyla görev ifa etmeleri yapılıyor. Biz şunu biliriz ki; sokakta gezen herkesin canından, malından, namusundan biz sorumluyuz dolasıyla bu destur üzerine görev yapıyor bunu da gerçekten 3 yılda 9 kalem suçta çok ciddi oranda azalmanın olduğunu memnuniyetle ifade ediyorum” dedi.

‘’Sokağın Her Yerinde Biz Varız, Sokağın Hâkimiyetinde Biz Varız’

Veysel Tipioğlu; “Terörle mücadele anlamında polisi ilgilendiren bütün alanlarda bütün arkadaşlarımız mesai gözetmeden üstün bir vazife anlayışı ile görev yapmakta. Terörle mücadele bunlardan bir tanesi yani netice itibariyle tüm gayretimiz emniyet teşkilatının temel gayreti vatandaşla devlet arasında güven ve irtibatı yükseltmek ve namuslu vatandaşlarımızın hayatını genişletmektir. Bu anlamda sokağın her yerinde biz varız, sokağın hâkimiyetinde biz varız” diye konuştu.

“Riskli Okullara Güvenlik Güçlerini Atadık”

Okular açıldı daha önce yaptığımız gibi riskli okullarımıza güvenlik güçlerini atadıklarını söyleyen Tipioğlu; “bütün okullara güvenli okul koordinasyonunu atadık, bütün okullarda paydaşlarımızla birlikte, okul müdürlerimizle birlikte bu işi yürütmeye çalışıyoruz. Bu yıl Şanlıurfa’da 683 bin öğrenci var ilköğretim, lise düzeyinde ortaokul öğrencimiz var tabi bu öğrenci sayımız birçok ilin nüfusundan daha fazla dolasıyla geçen yıl aldığımız tedbirler sayesinde kamu vicdanımızı rahatsız etmeden, büyük olaylar meydana gelmeden eğitim öğretim yılı tamamladık inşallah bu eğitim öğretim yılını da kazasız belasız el birliği ile tamamlayacağız” dedi.

“Urfa’ya Urfalıya Hizmet Etmekten Şeref Duyuyoruz”

Biz Urfa’ya Urfalıya hizmet etmekten şeref duyduklarını ifade eden İl Emniyet Müdürü Tipioğlu; “Çünkü sokaktaki insanın güvenliği bizim gururumuz ve mutluluğumuzdur. Bu manada da Şanlıurfa Emniyet müdürlüğü ortaya koyduğu her türlü performansla ortaya koymuştur. Bu vesile ile olumlu eleştirileri ile bizi eleştiren katkı sağlayan bütün gazetecilerimize, gazeteci cemiyetlerine, basın mensuplarına huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. MEŞALE GAZETESİResim önizlemesiResim önizlemesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir