SOKAK HAYVANLARI TOPLATILIYOR..

 

Suruc ilçe merkezindeki başıboş gezen sokak köpekleri, vatandaşların yoğun şikayeti üzerine koruma altına alınmak üzere toplatılıyor.

Suruc Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile Köpek Toplama ve Rehabilitasyon Merkezi’nden gelen görevliler, ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarda vatandaşlara sıkıntı yaşatan başıboş sokak köpeklerini toplayarak Buyuksehir Belediyesine ait hayvan barınağına götürüyorlar.

İşyerleri önüne, kaldırımlara ve sokaklara dahi çıkamaz hale geldiklerini belirten ilçe halkı, “Özellikle gündüz ve akşamları sokaklarda başıboş gezen sokak köpekleri yüzünden kaldırımlarda yürüyemez olduk, cocuklarimiz yanlarından geçmeye korkuyor. Şikayetimizi Belediyemize sağolsun yetkililer gereğini yaptilar.Cagrimiza kulak verip sokak köpeklerini toplayıp götürmeleri bizleri rahatlattı.Buradan Sayın Bebediye Baskanımiza sonsuz teşekkürler çünkü ilçemizde ilk defa sokak kopekleri toplatıldı ” dediler.

Suruç Belediye Başkanı Tarık AÇIKGÖZ konuyla ilgili yaptığı açıklamada ” Göreve geldigimiz gunden bu yana bir yandan belediyecilik hizmetleri vermeye devam ediyoruz bir yandan da halkimizin sikayetlerine kulak veriyoruz.

O sikayetlerden biride basi boş dolaşan sokak köpekleriydi.Son zamanlarda ilçemizde cadde ve sokak aralarında başıboş gezen köpeklerin varlığının artması üzerine ilçe halkının şikayetlerini de göz önünde bulundurarak bir ekip olusturduk.

Olusturdugumuz ekip sokak hayvanlarına zarar vermeden kontrol altına alıyor yemek ve su ihtiyacını karşıladıktan sonra özel olarak dizayn ettiğimiz araçla sokak köpeklerini koruma altına alınması ve daha iyi şartlarda yaşatılmalarını sağlamak üzere Buyuksehir Belediyemize ait hayvan baribağına götürüyorlar .Halkimizdan da bu uygulamamiz ile ilgili olumlu tepkiler alıyoruz.Aslında bu sorun yıllardır çözülemeyen bir sorundu.Suructa ilk defa sokak kopekleri toplatilmışansın oldu.Suruç Belediyesi olarak daha Temiz bir Suruç için çalışmayadevamedeceğiz.” dedi. haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir