Solmaz, Akçakale devlet hastanesini ziyaret etti.

Solmaz, Akçakale devlet hastanesini ziyaret etti.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ögr. Üyesi Abdullah Solmaz, Hizmet Başkanları ile birlikte Akçakale  Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunarak, Hastane Başhekimi   Uzm. Dr. Ufuk TAŞCI dan Hastanede sunulan sağlık hizmetleri hakkında bilgi aldı. Vatandaşa sunulan Hizmet kalitesinin daha da yükseltilmesine yönelik görüş alışverişinde bulundular

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr. Ögr. Üyesi Abdullah Solmaz “Vatandaşların kaliteli sağlık hizmeti alabilmeleri ve Sağlık hizmet sunumundan tam kapasite ile faydalanabilmeleri için çalışmalarımız ve yerinde değerlendirmelerimiz sürekli devam ediyor.

Hastane idarecilerimiz ile Akçakale Devlet Hastanemizde revize edilmesi planlanan Acil servisin düzenlenmesi, Polikliniklerin dizaynı ve Yeni Doğan Yoğun Bakım sayısının arttırılması çalışmaları için yerinde inceleme ve istişareler yaptık. Kısa süre içerisinde çalışmalarımız başlayacaktır.

Akçakale Devlet Hastanemiz 100 yataklı olup,3 Ameliyathanesi, 10 yataklı yetişkin yoğun bakım ünitesi ve 5 yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır.

7 Hemodiyaliz cihazıyla haftanın 6 günü diyaliz hizmeti verilmektedir. 9 yataklı Fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesi ile Akçakale halkına hizmet vermektedir.

Çalışmalarımız kalitemizi yükselterek Akçakale halkının sağlık hizmetinden maksimum seviyede faydalanmalarını sağlamaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir