SURİYELİLERİN KAR HEYECANI, ÖNLEMLER HAD SAFHADA

Graphic1

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesinde gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı ilçeyi adeta beyaza boyarken 35 bin kişi kapasiteli Suruç Afad Konaklama Tesislerinde renkli görüntüler oluştu.

Kar yağışı tüm tesisi beyaza boyarken Suriyeli çocuklar da karın keyfini çıkardılar. Kardan adam yapan ve kartopu oynanan Suriyeli çocuklar ilk kez karla tanışmanın heyecanını yaşadılar. Dün geceden itibaren aralıksız olarak yağmaya başlayan kar karşısında, tesis yönetimi de herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tüm birimlerde önlemlerini sıklaştırdı.

Kar yağışından dolayı meydana gelebilecek olası durumlar için; sağlık ekipleri, itfaiye birimleri ve güvenlik birimleri 24 saat hazır olarak beklerken çadır kentin tüm mahallelerinde iş makineleri kar mesaisi yaptı. Ana arterler ve sokaklar iş makinaları ile temizlenirken tesis yetkilileri tesiste kalan Suriyeli misafirleri ziyaret etti.

Yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren yetkililer: “Yönetim olarak bugün karın yağma ihtimaline karşılık hazırlığımızı yapmıştık. Kaymakamımız Abdullah Çiftçi’nin talimatları ile Suriyeli kardeşlerimizin rahatlığı için dün geceden bu yana tüm birimlerimizde önlemlerimizi arttırdık. Rutin aralıklarla iş makinalarımız kar temizliği yapıyorlar. Şu anda sorun olmamakla beraber çadır kentimizde karın güzelliğini yaşıyoruz” dedi.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük de kar yağışı dolayısıyla konaklama tesislerinde yürütülen çalışmalar hakkında Kaymakam Çiftçi’den bilgi aldı. Suriyeli sığınmacılar ise: “Türk Hükümeti sayesinde burada rahat bir yaşam sürdürüyoruz. Herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir