Suruç Belediyesi hibe desteği almaya hak kazandı

Suruç Belediyesi tarafından projesi hazırlanan ve kabul gören Suruç Girişimcilik ve Tasarım Merkezi projemizin protokolü düzenlenen törenle imzalandı.
Özel bir konuk evinde düzenlenen İmza törenine Şanlıurfa Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya , Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül , AB yetkilileri , proje koordinatörleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Avrupa Birliği tarafından desteklenen ev sahibi projenin imza töreninde konuşan Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş
Suruç ilçesinin bulunduğu konum ve geçirmiş olduğu tecrübeyle önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Suruç ilçesinde Belediye ve Kaymakamlık olarak çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerinin altını çizen Başkan V. Aktaş ” Bir projede sürdürülebilirlik varsa çok önemli bir mantıkla hareket edebiliriz. Bu vesileyle Suruç ilçemizde tasarım merkezi iki yıllık önemli bir proje inşallah bu manada 10 yıllık bir analiz yaparsak, ben inanıyorum ki 10 yıl içerisinde 47 bin kişi doğrudan ve dolayı bir şekilde yalın bir ifade ile evine ekmek götürebileceğini” söyledi.
Suruç ilçesinin istihdam ve sosyo ekonomik kaynaklı her projeyi açık olduğunu dile getiren Aktaş ” Girişimcilik ve Tasarım Merkezi Projemizin desteklenmesi noktasında bize katkı sunan paydaşlara müteşekkiriz. Yeni projelerde görüşmek üzere “dedi.
Tasarım Merkezi Nedir?
5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun kapsamında Tasarım Merkezleri; “Tasarım projelerini veya sözleşme çerçevesinde siparişe dayalı olarak yürütülen tasarım faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere kurulan ve dar mükellef kurumların Türkiye’deki iş yerleri dâhil, kanuni veya iş merkezi Türkiye’de bulunan sermaye şirketlerinin; organizasyon yapısı içinde ayrı bir birim şeklinde örgütlenmiş, münhasıran yurt içinde tasarım faaliyetlerinde bulunan ve Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen sayıda tam zaman eşdeğer tasarım personeli istihdam eden, yeterli tasarım birikimi ve yeteneği olan birim” olarak tanımlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir