SURUÇ BELEDİYESİ PEYZAJ ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR…

Suruç Belediyesi ilçe genelinde peyzaj ve çevre düzenleme çalışması yapacak.
İlçenin modern görünüme kavuşması için imkanlar ölçüsünde çalışmalarını sürdüren Suruç Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı Ekipler, Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’ın talimatıyla ilçe genelinde park ve refüjleri rengarenk mevsimlik çiçeklerle donatacak belirli alanlara Suruç’un simgesi olan at ve nar motifleriyle süsleyecek.
Peyzaj çalışmalarına start veren Aktaş Park ve Bahçeler Müdürlüğü , Fen İşleri ve İmar müdürlüğüne bağlı birimler ile toplantı yaptı , yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Konuyla ilgili açıklama Başkan V. Aktaş “İklim koşullarına uygun olarak seçilen çiçek ve ağaçların dikimi ile çocuk parkları ve refüjler de çalışma yaparak Suruç’u güzelleştirmeye rengarenk bir görünüm kazandırma çalışmalarına başlıyoruz” dedi.
Belediye hizmetlerimizde öncelikli amacın daha yaşanabilir ve güzel bir ilçeyi oluşturmak olduğuna dikkat çeken Aktaş ” Bu bağlamda yeni park alanları açıyor, mevcut parkları peyzaj çalışmalarıyla estetik bir görünüme kavuştururken, ağaçlandırma ve çiçek dikimine önem veriyoruz. Çarşılarda cephe giydirme süsleme çalışmalarının yanı sıra, görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için Trafo kulübelerinde boyama çalışması yaparak daha yaşanabilir güzel bir Suruç ve daha temiz bir çevre için çalışmalarımıza son sürat devam edeceğiz’ ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir