SURUÇ BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK PROJE

Suruç Belediyesi tarafından bünyesinde tehlikeli maddeler ihtiva eden atık pillerin düzenli şekilde toplanarak insan sağlığına ve çevreye zarar vermesinin önlenmesi, okullarda öğrenim gören öğrencilere çevre bilincinin aşılanması ve ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmak amacıyla 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında “Atık Pil Toplama Kampanyası” başlatıldı.

Suruç Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde başlatılan geri atik projesi kapsamında okullara atık pil kutuları dağıtılmaya başlandı. Bu kapsamda proje koordinatörü İbrahim Halil Caymaz  tarafından okullara atık pil kutularının yanı sıra afişler dağıtarak öğrenciler bilgilendirildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş ” Okullarımıza atık pil toplama kutularımızı teslim ettik evlerinde ve iş yerlerinde atık pili olan vatandaşlarımız kendilerine en yakın okula atık pillerini bırakarak okullarımıza destek olurken çevremizi de koruyabilir. Unutmamalıyız ki atık piller içerdikleri kimyasal maddeler çevrenin kirlenmesine yol açabilmektedir. Bu bakımdan atık pillerin geri dönüşüme katılması çevremiz ve geleceğimiz için büyük önem arz etmektedir ” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir