Suruç Belediyesinden Temizlik Kampanyası

Suruç Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ilçe genelinde, “Temiz bir Suruç için el ele” sloganıyla temizlik kampanyası düzenledi. Sarayaltı mahallesinde başlatılan temizlik çalışmalarına Belediye Eşbaşkanı, EşBaşkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, Muhtarlar, Sarayaltı mahalle meclisi, belediye personeli ve çok sayıda yurttaş katıldı.
Çevre temizlik kampanyası ile ilgili açıklamada bulunun Suruç Belediyesi Eş Başkanı Orhan Şansal, , “Belediye Başkanlığımız, düzenlemiş olduğu bu temizlik kampanyasının asıl amacı ilçemizde temizlik bilincinin artmasını sağlamak ve daha temiz bir dünya yaratmak. Çevremizi geliştirmek, çevre sağlığımızı korumak ve çevre kirlenmesini önlemek insani görevimiz olmalıdır. Yaşadığımız şehrin cadde ve sokaklarında görüntü kirliliğini yok edip halkımızın temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşamaları için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bizim kentimiz ve insanımız her şeyin en iyisine layıktır. Fakat yaptığımız sayısız anons, ilan ve duyuruya rağmen hala rastgele çöp atan yurttaşlarımız var. Yurttaşlarımızdan tek ricamız daha güzel ve yaşanabilir bir Suruç için çöplerini rastgele atmamalarıdır. belediyemizce belirlenen saatler içerisinde çöplerimizi poşet içerisinde kapalı bir şekilde çöp toplama merkezlerine bırakırsak daha düzgün ve daha hijyenik olur. Rastgele atılan çöpler hem çevre kirliliği yaratıyor hem de çocuklarımızın sağlığını ciddi şekilde olumsuz etkiliyor. Daha güzel ve yaşanabilir bir Suruç için çalışmalarımız aralıksız devam edecek” dedi.
Eşbaşkan Şansal “gelişi güzel atılan her çöp doğaya verilen bir zarardır. Doğamızı kurumak yeni nesillere güzel bir yaşam armağan etmektir. Halkımızdan tek ricamız çöplerini poşetlemiş bir halde çöp toplama alanlarına bırakması. Temiz bir toplum temiz bir çevre sadece çöp toplama ile olmaz. Her bireyin çöp atma bilincinin olması ile olur” dedi.

Haber Merkezi12194864_10206337387005851_8833585639029447766_o suruc,belediye,temzilik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir