Suruç Gençlik Spor, Pazarcık Spor deplasmanında 1 puanla yetindi

BAL temsilcimiz   Suruç Gençlikspor Pazarcık Spor Deplasmanında  0-0 berabere kalarak 1 puanla yetindi.

Celal tekşen stadındaki maçı izleyenler arasında  Kahramanmaraş il Alay Komutanı Albay Coşkun Doğan, Pazarcık Garnizon komutanı binbaşı Nabi Aslan, Askerlik şube başkanı üsteğmen Nadir Ulaş Birdane ve yüzlerce taraftar vardı.

Pazarcıkspor Celal Tekşen Stadında saat 13,30 başlayan maça kalede Burak, Mustafa Oğuz, İsmail, Mustafa Maden, Mert, Ferhat, Orçun, Osman, Doğan, Kendo ve Kadir ilk onbiri ile çıktı.

Maçar Hakemliklerini ise Amasya Bölgesinden Orta hakem Adekm Karakaya, Çorum Bölgesinden yan hakem Yüksel Basar, Amasya Bölgesinden yan hakem Ahmet Ecevit ve yine Amasya bölgesinden 4. hakem Fatih Karabulut yönetti.

Misafir ekip Suruç Gençlikspor maça; kalede Recep, Hakan, Osman, Hasan, Mehmet, Ali, Gökhan, Recep, Metin, İbrahim ve Ali ilk onbiri ile çıktı.

Maça Pazarcıkspor’un vuruşu ile başlanırken, maçın ilk atağı 2. dakikada Pazarcıkspor’dan geldi.

Sağ taraftan gelen topla buluşan Doğan sert vurdu top üstten auta çıktı.

Maçta dengeyi kurmaya çalışan Suruç gençlikspor başarıla olamayınca kendi yarı alanında oyunu kabul etti. İyice bastıran Pazarcıkspor 10. dakikada bir fırsattan daha yararlanamazken Soldan Osman’ın ortasında topla buluşan Mert sert vurdu . Bu atakta autla sonuçlandı.

  1. Dakikada Kendo cezaalanı içerisinde topla buluştu vuruşu auta çıktı.
  2. dakikada maçın ilk kornerini Suruç Gençlikspor kullandı. Kullanılan kornerden Suruç Gençlikspor’lu futbolcular yararlanamadı.

Bu dakikadan sonra yaklaşık 15 dakika oyun orta alanda sıkışırken 30 dakikada maçın ilk sarı kartını rakibine kasti faul yapan Suruç Gençlikspor’dan 15 sırt numaralı İbrahim gördü.

Maçta  varlık gösteremeyen  Pazarcıkspor’dan Doğan 40. dakikada yerine Ali Salman’a bıraktı. Maçın 45. ince dakikasında rakibine sert giren Kadır sarı kart görürken ilk yarı başladığı gibi 0-0 berabere bitti.

İKİNCİ YARI

Maçın ikinci yarısına Pazarcıkspor’da  Kadir Enes Değişikliği ile başladı.

Maçın ikinci yarısında topun oyunda olduğu anların tamamında Pazarcıkspor oyuna hakim olurken maçın ikinci yarısı deyim yerindeyse Suruç Gençlikspor cezalanı ve çevresinde geçti. Pazarcıkspor sağ ve soldan geliştirdiği ataklarda gol bulmaya çalıştı. 47. Dakikada Kendo Sarı kart gördü.

  1. Dakikada geliştirilen atağı Suruç Gençliksporlu oyuncular kornerle kestiler. Korneri kullanan Ferhat topu cezaalanına alda atın dercesine yolladı. Gelen topa İsmail kafayı çaktı. Tribünler GOL diye ayağa kalkarken top üst kale direğini sıyırarak auta çıktı.
  2. Dakikada Mustafa Maden vurdu yine auta çıkarken bu anlarda Suruç rahat nefes alıyordu.

Kullanılan aut atışını karşılayan Pazarcıksporlu oyunucular topu Kendo’ya yolladılar, kendo kafa ile topu indirdi, topla buluşan Mustafa yine topa vurdu. Top yine auta çıktı.

İyice bunalan Suruç Gençlikspor oyunu bir ara sertleştirince 15 sırt numaralı  İbrahim 2. sarı karttan kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı. Dakika 57

Forvet hattını güçlendirerek gol bulmak isteyen Pazarcıkspor Teknik Direktörü  Bülent Okyaz Osman’ı oyundan alarak Pehlül’ü oyuna dahil etti. Dakika 60

  1. dakikada Ali Salman ve Pehlül’ün verkaçında top yine auta çıkarken Suruç Gençlikspor kalecisi Recep topu oyuna sokmamakta direnince sarı kart gördü. Suruç Gençliksporlu futbolcuların gerkesiz yere kendilerini atmalarına, taç atmaktaki gecikmelerine hakemde göz yumunca oyunda sinirler iyice gerildi.

İkinci yarıda Pazarcıkspor ne kadar üstün gözükse de gol yollarında başarılı olamayınca maç başladığı gibi bitip Pazarcıkspor puanını 9 a, Suruç Gençlikspor  puanını 11 e çıkardı.

IMG_6930IMG_6960IMG_6976 IMG_6982 IMG_6983 IMG_6998 suruç gençlik spor IMG_6975

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir