Suruç Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden Okul Kantinlere sıkı denetim

Okulların açılmasıyla birlikte faaliyete geçen okul kantinleri, Suruç  Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından sıkı denetimden geçti.

Bakanlığımız tarafından Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda bulunan kantin ve yemekhaneler ile okul çevresinde gıda satışı yapan ve/veya toplu tüketime sunan işyerleri bir sömestr döneminde en az 1 kez olmak üzere yılda en az 2 kez ” Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği” kapsamında Resmi Kontrol yapılmaktadır. Buna ek olarak yeni eğitim-öğretim yarıyılının başlamasıyla birlikte okul kantinlerine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının talimatıyla denetim yapıldı.

Suruç İlçe Gıda Tarımve Hayvancılık Müdürü Mehmet Murat Yahlizade İlçe Müdürlüğümüzde görevli Gıda Kontrolörlerince   Merkezinde ki okul kantinlerine  denetim yapıldı. Bilindiği üzere öğrencilerimiz günlük besin ihtiyaçlarını çoğunlukla kantinlerden karşılamaktadırlar. Geleceğimiz olan çocuklarımızın güvenilir gıdaya ulaşım konusunda bilinçlenmesi ve öğrencilerin sağlıklı beslenmesini sağlamak amacıyla okul kantinlerini denetleyen ekipler; ayrıca denetim sırasında kantin sahiplerine gıda maddelerinin ilgili mevzuata uygunluğu, gıdaların muhafazası ve satışı konusunda uyulması gereken kurallar hakkında bilgi verdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe  Müdürlüğünde görevli Gıda Kontrolörlerince okul kantinlerine yönelik denetimler yıl içerisinde etkin olarak devam edecektir.  MEŞALE GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir