Suruç ilçe millî eğitim müdürü Özdemir. Kaybedecek zamanımız yok

Suruç Milli Eğitim Müdürlüğü Başarı Konusunda Kararlı.

Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Han ÖZDEMİR
göreve geldikleri süre zarfında yapmış oldukları bir takım çalışmalar ve devam eden projeler hakkında bilgi verdi.

Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yeni eğitim öğretim yılında başarı çıtasını yükseltme konusunda kararlı tutumunu sürdürüyor, bu konuda adımlar atmaya devam ediyor. Bir çok proje ve etkinlik düzenleyen Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçedeki bütün okul müdürleri ve öğretmenlerle toplantı gerçekleştirdi.
Okul ziyaretlerinin yanında Okul Müdürleri ve branş öğretmenleriyle ayrı ayrı toplantılar yapan Suruç Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir ve Şube Müdürleri toplantılarda çok önemli noktalara değindi.
Yapılan,devam eden ve yapılacak projeler hakkında okul müdürleri ve öğretmenleri ilk ağızdan bilgilendiren Özdemir; ” Ne yapacaksak el birliği ile, gönül gönülle yapmalıyız, Suruçlu öğrencilerimizin başarısı için üzerimize düşen görev ve sorumlulukları omuz omuza vererek başaracağız” dedi.
Özdemir; “Öğrencilerime yönelik deneme sınavlarımız olacaktır. Okullarımıza ziyaretlerimiz sürecektir. Dönüp baktığımızda vicdanımızın rahat edeceği şekilde görev ve sorumluluklarımızı yerine getirebilsek, huzurlu ve mutlu bir geleceği miras olarak çocuklarımıza bırakabiliriz. Okulun kalbi öğretmenler odasında atar. Öğretmen ve öğrenciler ile sürekli ve devamlı iletişim içinde olmalıyız. Sorunlarını çözmek için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Okul müdürlüğü koordinasyon makamı olmalıdır, bütün engelleri kaldırmak, huzurlu bir ortam hazırlamak lider okul müdürlerinin görevidir.”

“Suruç Değerleri ile Okuyor”
Öğrencilerimiz ve Vatandaşlarımıza yönelik projelerimiz var hayata geçirdiğimiz önemli projemizden biri ise “Suruç değerleri ile okuyor” projesi. Proje kapsamında okul ve en son Sanat sokakta düzenlenen etkinlikte öğrencilerimiz vatandaşlarımızın kitap okuma alışkanlıklarının yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz”

Ayrıca mezun öğrencilerimize yönelik de ciddi çalışmalar yapılarak onların Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan üniversiteye hazırlık kurslarına yönlendirilmeleri sağlandı. Mezun öğrencilerimiz bu kurslarda sayısal ve sözel olmak üzere bütün derslerden eğitim alarak daha iyi seviyelere gelmektedirler. Temennimiz bu gençlerimizin ülkemizin aydınlık yüzü olmaları ve topluma faydalı birer birey olmalarıdır.

Suruç’ta Tübitak Bilim Fuarı
Özdemir; Suruç’ta öğrenciler tarafından hazırlanan projeler Tübitak bilim fuarında sergileniyor.
Okullarda düzenlenen bilim fuarında, öğrencilerin hazırladığı farklı projeler tanıtıldı.

Özdemir; Gezici Kütüphane yollara çıktı.
İlçemiz Hülya Ağan İlkokulunda görev yapan öğretmenler, kütüphaneye çevirdikleri minibüsle köy köy dolaşarak çocukların kitap okumasını sağlıyor.
Hülya Ağan Ilkokulunu Müdürü Hüseyin TOY ve sınıf öğretmenleri Abdulkadir Korkmaz, Nusrettin Biçer, çocukların kitap okumasını sağlamak için ‘Okumak Yolda Olmaktır Projesi’ni başlattı. Aldıkları bir minibüsü, uzun süren çalışmaların sonucunda hayırseverlerin de yardımlarıyla mobil kütüphaneye çeviren öğretmenler, kitapları çocuklara ulaştırıyor.
Suruç Kaymakamımız Kenan Aktaş’ın verdiği destekle yola çıkan gezici kütüphanemiz köylerdeki çocuklara kitap okutuyor, zeka oyunları ve çeşitli atölye etkinlikleri öğretiyor

Özdemir; Tarlaya değil Okula
Yeni eğitim-öğretim yılının ilk gününde okul yerine pamuk tarlasında çalışması Müdürlüğümüzü ve Öğretmenleri harekete geçirdi.
Suruç Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla tarlalarda çalışan öğrencilerin ailelerini Öğretmenler tarafından ikna ederek yeniden okula başlattı. Mevsimlik Tarım İşçisi Komisyonu üyeleri ile İlçe Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı ve Öğretmenler, gittikleri tarlalarda önce çalışan çocukları, ardından da ailelerini ikna ederek, bazı öğrencilerin arkadaşları gibi okula dönmelerini sağlıyor.

Özdemir; Başarılı öğretmenleri tebrik ediyorum.
Okullarımızda deneme sınavları İlçemiz okullarında görev yapan İngilizce öğretmenleri ile bir araya gelerek 2018-2019 yılı DYNED değerlendirmesi yapıldı. 2019-2020 eğitim öğretim yılında yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra DYNED çalışmalarında dereceye giren öğrencilerimize tablet, öğretmenlerimize ise başarı belgesi verildi. Emeği geçen bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

  1. Son olarak Okul bahçelerinde nerede ağaç dikilecek bir alan varsa mutlaka ağaçlandırılması gerektiğini söyleyen Suruç Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir; “Çocuklarımız için yeşil bir ortam doğal bir yaşam alanı oluşturalım. İlgili kurum ve kuruluşlar ile koordineli bir şekilde çalışıp hedeflerimize ulaşmalıyız. Kaybedecek zamanımız yok. İleriye odaklanalım. Adımlarımızı bir an önce atalım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir