Suruç ilçesinde geleneksel halk eğitim karma sergisi,

Şanlıurfa‘nın Suruç ilçesinde her yıl düzenlenen geleneksel halk eğitim karma sergisi,  Halk Eğitim Merkezi idare binasında açıldı.

Suruç Halk Eğitim Merkezi’nde kurs gören kursiyer öğrenci ve öğretmenlerin açmış olduğu sergiye,  Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Arslan,  Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Han Özdemir, Garnizon Komutanı, Jandarma  Komutanı, Suruç Emniyet Müdürü, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlçe Kaymakamı Ferhat Sinanoğlu , Milli Eğitim Müdürü Mehmet Arslan  ve Jandarma Komutanı tarafından kurdelesi kesilerek açılan sergiye, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Sergi açılışında bilgi veren Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sami Kılıç, “Kadınların erkeklerle birlikte yaşama dahil olduğu toplumlar gelişir ve ilerler’ mantığıyla hareket ettik. Suruç halkının ilgi ve istekleri doğrultusunda okuma-yazma, mesleki beceri kazandırma eğitimi ve sosyal kültürel dallarda çeşitli kurslar açtık.
Halk eğitim merkezlerinin işlevinin önemine dikkat çeken Suruç Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sami Kılıç,  toplumda eğitim seviyesi ne kadar yüksek olursa olsun insanlar için mutlaka bir halk eğitim kursuna katılma ihtiyacının her zaman mevcut olduğunu söyledi.  Kılıç,  “Halk eğitim bir taraftan kültürel bir nitelik taşırken, diğer taraftan ekonomi odaklıdır. İnsanların sahip olduğu kültürel değerlerin, zeka ve becerileriyle birleştirilerek el emeği göz nuru eserler ortaya çıkarılmasını sağlar. Halk eğitim bir taraftan geleneksel değerlerimizi gün ışığına çıkartıp geliştirirken, öte yandan da teknolojinin gerektirdiği makineleri kullanma, ekonomide daha verimli olan insan profilini çıkarma anlamında günümüze kadar çok büyük faydalar icra etmişlerdir.”

Sergi çadırlarını tek tek gezen İlçe Kaymakamı Ferhat Sinanoğlu ve  Milli Eğitim Müdürü Mehmet Arslan, milli eğitim faaliyetleri içerisinde halk merkezlerinin büyük bir yeri ve önemi olduğunu söyledi.

Halk Eğitim Merkezi İdare binasının üst katında  açılan sergi 3 gün boyunca vatandaşların ziyaretine açık olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir