SURUÇ SOSYAL HİZMET MERKEZİ GÖREV BAŞINDA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Suruç Sosyal Hizmet Merkezleri Corona ( COVID-19) virüsüne karşı alınan önlemler kapsamında 65 yaş üstü yardıma muhtaç kimsesi olmayan ve Kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara yönelik hizmetlerini sürdürüyor.

Suruç İlçesinde Kaymakam ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş Başkanlığında kurulan Sosyal Vefa Destek grubu çatısı altında çalışmalarını sürdüren Suruç Sosyal Hizmet CORONA ( COVID-19) virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında 30 personelle ihtiyaç sahibi vatandaşları evlerinde ziyaret ederek Rehberlik ve Yönlendirmenin yanı sıra ağırlıklı olarak temel ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında çalışmalar yapıyor.

Suruç Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ayrıca Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Başkanlığından gönderilen genelge ile yeni tip corona virüsle mücadele kapsamında vatandaşların sağlık hizmetlerine daha kolay ulaşmasını sağlamak amacıyla hizmetlerini sürdürüyor.

Bünyesinde bulunan birimleri ile dezavantajlı (Yoksullar, evsizler, yaşlı ve engelliler, göçmenler, şiddet mağduru kadın veya çocuklar, sokakta yaşayan veya çalışan çocuklar, bağımlılar, sorunlu veya parçalanmış aileler vs.) ile Suruç SHM birey veya gurupların toplumsal yaşamdan kopmamasını, verdiği yerinde eğitimler ile sağlıklı bir toplum için sağlıklı aile ve nesillerin yetişmesini amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir