Suruç’ta 1. sınıf atık merkezi hizmet vermeye başladı

Suruç Belediyesi hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi hizmet vermeye başladı. Merkezde 13 grup atık biriktirilecek.
Tesisle ilgili açıklama yapan Suruç Kaymakam ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş Gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre bırakmayı hedeflediklerini belirterek ” Bu bağlamda, zararlı atıkların doğadan temizlenmesi ve yeniden üretime kazandırılabilmesi adına önemli bir tesisi hizmete sunduk.Her yıl tonlarca atık bu sayede bertaraf edilecek. Gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre bırakabilmek için kalıcı önlemler almamız gerektiğinin bilinciyle, doğamıza sahip çıkmayı sürdüreceğiz” dedi.
Aktaş açıklamasında “Vatandaşlarımızın ve saha ekiplerimizin topladıkları atıkları getirebileceği merkezimizde, geri kazanılabilir atıkların diğer atıklarla karıştırılmadan kaynağında ayrı toplanmasını sağlamış olacağız.Atıkların kaynağında ayrı toplanmasında, taşınmasında ve atık getirme merkezlerinde biriktirilmesinde, çevre ve insan sağlığına zarar vermesini önleyecek tedbirler alınmıştır. Ahşap, cam, plastik, metal, giysi, kâğıt, tıbbi atık, pil ve yağ gibi 13 farklı alanda depolama hizmeti ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir