Suruç’ta 15 Ağustos kutlandı

Suruç’ ta 15 ağustos kutlandı. Suruç BDP ilçe binasında bir araya gelen kitle, Suruç belediye eşbaşkanları Dr. Orhan şansal, Zuhal Ekmez, Belediye Meclis Üyeleri, MEYADER, Kadın Hareketi ve Gençlikten oluşan kalabalık araçlarla gölen (mıshacerk ) köyüne konvoylarla gittiler.
15 Ağustos Eruh Şemdinli eyleminden bulunan Şahin Binici ‘nin köydeki mezarına mezarı ziyaret edildi. Kalabalık adına Suruç BDP ilçe başkanı İsmail Kaplan yaptığı açıklamada bugün biz Kürtler için çok önemli bir gündür Kürtlerin yeniden dünyaya gelme günüdür. Bugün zulme karşı, faşizme karşı baş kaldırı günüdür, yılarca başımıza kurulan zülüm kalelerin yıkılış günüdür bugün.
Başta agit yoldaşın ve arkadaşların bize bahşettiği bu günler için biz onlara borçluyuz diyoruz buradan şehitlerimize söz veriyoruz onların bize bırakmış olduğu bu mücadeleden geri durmayacağız kanımızın son damlasına kadar onların bize bırakmış olduğu özgürlük bayrağını yere düşürmeden taşıyacağız.
15 ağustos Kürtlerin doğum gönüdür .yeniden yaşama günüdür. Grup daha sonra akşam Suruç belediyesi Amara Kültür Sanat Merkezinde müzik eşliğinde halaylar çekerek 15 Ağustosu kutladılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir