SURUÇ’TA 40 YILLIK ALT YAPI YENİLENİYOR…

Suruç Belediyesi Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ortaklaşa yapacağı çalışmada ilçede 40 yıllık alt yapıyı baştan aşağı yenileme çalışması başlattı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kenan Aktaş yürütülen çalışmalarda ilçe genelinin tamamında büyük alt yapı hamlesi ile ilçenin dört bir yanında alt yapıyı baştan aşağı yenileme çalışması başlattıklarını belirtti.

Suruç ilçe merkezi Yenişehir mahallesinde çalışmalara start verilirken mahallede ilk kez kanalizasyon yapılmış olacak. Çalışmalar kapsamında eski bağlantılar yenilenecek, sıklıkla arıza çıkaran sorunlu bölgelerde çözümler kalıcı olarak sağlanacak.

Suruç Belediyesinin Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa çalıştığına dikkat çeken Aktaş Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek  “Suruç ilçemizde başta alt yapı olmak üzere çözüme kavuşturulmamış birçok sorun bulunmakta. Bu soruların en başında da maalesef alt yapı geliyor. Önce alt yapıdan başladık sırasıyla tüm sorunları halkımızın da desteğiyle çözmüş olacağız. Kanalizasyon sorunu yaşanan tüm mahallelerde kanalizasyon sorununun ortadan kalkacak “ dedi.

Yenişehir mahallesinde başlayan çalışmalarda Suruç Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ile Ş.Urfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü Yatırım ve İnşaat Daire Başkanlığı ekipleri ile birlikte yapılan çalışmalarda daha önce hiçbir çalışma yapılmamış, Yenişehir mahallesinde 3000 bin metre beton büz boru döşenecek.

Ekipler birlikte çalışarak, Suruç ilçesinde bulunan merkez mahallelerin eksik kalan içime suyu ve kanalizasyon hat döşeme çalışmalarını sürdürerek, hem eksik kalan bölgeye hem de ilçe genelinde kanalizasyon ve içme suyu temini için ekipler planlı bir şekilde çalışarak alt yapı eksikliklerini tamamlayacaklar.

Çalışmalar kapsamında ilçe genelinin tamamında 2021 yılının sonuna kadar kanalizasyon çalışmaları tamamlanmış olacak.

Çalışmalarını sürdürerek altyapı sorunlarını çözüme kavuşturmak ve geleceği esas alan hizmetleri hayata geçirmek için çalışmalarını Sürdüren Suruç Belediyesi tüm araç ve personelle çalışmalarını sürdürürken vatandaşlar büyük bir özveri ilel çalışan Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Kenan Aktaş’a teşekkür ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir