Suruç’ta 4006 TÜBİTAK Fuarı Açıldı.

Öğrencilerin Eğitim-Öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri bilimsel konular üzerine araştırma yaparak araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri ortamın oluşturulmasını amaçlamak üzere Ülkemiz genelinde 2013 yılından bu yana devam eden 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarı Suruç İlçesinde açıldı.
Suruç 11 Nisan Anadolu İmam Hatip Lisesinde start veren fuarın açılış kurdelasını Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş keserek açılışını gerçekleştirdi.
Yoğun katılımın sağlandığı ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde düzenlenen fuarda geleceğin Suruç’lu bilim adamları hünerlerini sergilediler.
Suruç 4006 TÜBİTAK Fuar alanını gezen Başkan V. Aktaş öğrencileri tebrik etti, projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş Suruç’un son 2,5 yıl içerisinde kendini yenileyen, yatırımlarla güçlenen önemli bir ilçe haline geldiğini belirterek. “Bilim fuarları öğrencilerin yeteneklerini, kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri bilimsel konular üzerine araştırma yaparak araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri önemli bir proje önemli bir fırsat. Bu noktada öğrencilerimizin hem gelecekte ülkemize ve tüm insanlığa bilimsel projeleriyle büyük katkılar sağlamalarını temenni ediyorum emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Fuara Başkan V. Aktaş’ın yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı Jand. Binbaşı Sinan Sert, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Balaban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler öğrenciler , veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir