SURUCTA 46 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI.

 

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞI DOLAYISIYLA SURUÇ CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULUNDA TÖREN DÜZENLENDİ.

Törene Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkanı Tarık Açıkgöz, Ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Ozdemir , Şube müdürleri , okul idarecileri , ogretmenler ,veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygi durusu ve istiklal marsinin okunması ile baslayan açılış toreninde gunun anlam ve onemini belirten konusmalar yapıldı.

Açılış töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir ” Bütün öğretmenlerimiz görev aldıkları okullarında öğrencilerle birlikte sınıflarındaki yerlerini aldı.Ders kitapları çocukların sıralarındaki yerlerini aldılar.Tasima yapan okullarımızda öğrencilerimiz sagsalim bir sekilde okullarına ulastirildilar.Hicbir öğretmen eksiğimiz kitap eksiğimiz yok dedi.

Özdemir Suruc ilçesinde 1546 öğretmenle 2018- 2019 Eğitim Öğretim yılına başlanıldığını belirterek.”Su anda Türk vatandaşı olarak 34 bin ogrenci Suriye vatandaşı ise 12 bin olmak uzere bu yılki eğitim-öğretim tamamlayacağız. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı ilçemizde görev yapacak olan idarecilerimiz başta olmak üzere öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun ” dedi.

Daha sonra konuşan Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkanı Tarık Açıkgöz Yeni eğitim öğretim yılını kutlayarak “ilçemizde ders zili 46 bin öğrenci ile başladı.Okullarimizda herhangi bir eksiklik yok , okullarımızda kitaplar sınıflarındaki yerlerini aldı.Belediye ekiplerimiz iki hafta öncesinden kurduğumuz ŞOK ekibimizle tüm okullarda genel temizlik çalışması yaptılar.2018-2019 Eğitim Öğretim yılının başta Suruç olmak üzere tüm eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olsun dedi.”

Konuşmaların ardından Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkanı Tarık Açıkgöz, Ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Ozdemir ve beraberindeki heyetle sınıfları gezdi öğrencilerle sohbet edip kitaplarını dağıttı.

Açıkgöz daha sonra Okul Müdürü Haydar Firathan ‘dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı başarılar diledi. meşale gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir