SURUÇ’TA 5750 FİDAN TOPRAKLA BULUŞACAK…

Suruç Belediyesi ilçede halkı için yeni yeşil alanlar oluşturarak sağlıklı bir yaşam ortamı oluşturma hedefi ile önemli adımlar atmaya devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü bu doğrultuda sürdürülebilir bir eko sistemi sağlamak, bölgenin gelişen ihtiyaçlarını karşılamak, katılımcı yöntemlerle yeşil alanlar oluşturmak ve fidan dikimi ve çevre duyarlılığını arttırmak amacı ile çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda 5750 adet fidan ilce genelinde önümüzdeki günlerde toprakla buluşacak.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmaları değerlendiren Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş fidan dikiminin önemine dikkat çekti. Başkan Aktaş “ Suruç ilçemiz , bünyesindeki parklar ile vatandaşlarımız için önemli bir mola yeri, soluk alma noktası haline geldi. Biz de yeşil alan oranları ile yetersiz bir seviyede bulunan ilçemize yeni parklar yapmaya, mevcut parklarımızı da yenilemeye devam ederken, bir yandan da yeşil alan ve cevre bilincini artırmak amacıyla 5750 adet fidan önümüzdeki günlerde toprakla buluşturacağız ” dedi.

Vatandaşlar tarafından özellikle parklar ile ilgili geri dönüşlerin olumlu olduğuna dikkat çeken Başkan Aktaş , insanımız yeşil alanları oldukça seviyor. Aynı zamanda çocuklarımızın da güzel ve sağlıklı biçimde vakit geçirebileceği yerler sunmak çok önemli. İnşallah Suruç’ta yaşayan vatandaşlarımız ile birlikte çalışarak ilçemizi yeşille buluşturacağız ” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir